W dniu 19.10.2022 Odbył się III Ogólnopolski Multisportowy Turniej Miast i Gmin. Udział w imprezie wzięły dzieci ze szkół podstawowych z gminy Iłów SP Brzozów, SP Kaptury, SP Iłów. Pan minister Maciej Małecki oficjalnie otworzył turniej i życzył wszystkim zdrowej rywalizacji oraz świetnej zabawy. W wydarzeniu również uczestniczył Wójt Jan Paweł Kraśniewski i dyrektor szkoły podstawowej w Brzozowie Andrzej Grabarek, który podziękował ministrowi za wsparcie w budowie hali sportowej. Turniej realizowany był przez Fundację Orły Sportu.
[FOTORELACJA]12015[/FOTORELACJA]
W rywalizacji wzięło udział po 40 uczniów z każdej szkoły podstawowej z terenu gminy Iłów byli to uczniowie z klas 3-6, dziewczęta i chłopcy. Każdy z zawodników występował w 8 konkurencjach: rzuty do kosza, slalom piłkarski, rzuty na bramkę piłka ręczna, bieg wahadłowy 10x6 m, podskoki na skakance, skok dosiężny, bieg zwinnościowy (koperta), skok w dal z miejsca. Każdy zawodnik punktował dla siebie, ale także dla swojej szkoły. Wyniki najlepszych 100 zawodników z tego turnieju będą się liczyć do rywalizacji pomiędzy innymi miastami i gminami w kraju.
Atrakcją dla dzieci była ruchowa ścianka spinaczkowa i symulator jazdy na nartach. Swój pokaz z piłki nożnej – freestyle i drybling dał Dawid Jarzębowski, półfinalista pucharu Polski w freestyle football.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców uhonorowali pucharami Wójt Jan Paweł Kraśniewski, dyrektor szkoły podstawowej w Brzozowie Andrzej Grabarek i dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego pan Michał Orliński. Klasyfikacje indywidualną dziewcząt wygrała Aleksandra Kochańska (SP Brzozów), a chłopców Piotr Staniaszek (SP Kaptury).
Ciekawy09:54, 20.10.2022
To minister Małecki teraz będzie organizował sport w Żyrardowie ???
nonono17:57, 20.10.2022
ale się ten minister kręci po różnych szkołach, chyba bardzo lubi dzieci.
Jan19:52, 20.10.2022
A ja stwierdziłem, że minister też lubi strażaków ochotniczych !!!
Poltek08:24, 21.10.2022
Wybory za rok
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
3 0
To minister Malecki jest też ministrem sportu ????