Zamknij
REKLAMA

V Zjazd Mieszkańców Wsi Puszczańskich z rekordową frekwencją

11.45, 27.09.2022 Red. Aktualizacja: 11.54, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

V Zjazd Mieszkańców Wsi Puszczańskich cieszył się rekordowym zainteresowaniem. To pokazuje efektywność działania Konfraterni św. Rocha na czele z prezeską Martą Przygodą. Dzięki stowarzyszeniu pamięć o ludziach żyjących niegdyś w ostępach Puszczy Kampinoskiej trwa.

[FOTORELACJA]11953[/FOTORELACJA]

To był wyjątkowy jubileusz, na który przybyło wielu dawnych mieszkańców wsi puszczańskich oraz ich potomków. W trakcie spotkania odbyło się podsumowanie projektu „Cyfrowe Archiwum Puszczańskie Gminy Brochów”. Efekty możemy oglądać na stronie internetowej www.archiwumpuszczanskie.pl. Tam znajdziemy zdjęcia osadników puszczy, obejrzymy pamiątki z nimi związane i poczytamy na temat ich życia.

W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkurs „Puszcza – człowiek – ślady pamięci” i zaprezentowano wóz bojowy OSP Miszory. Zebrani mogli też podziwiać prace Martyny Tempczyk z Tułowic, wystawę prac plastycznych dzieci z Miszor oraz wysłuchać koncertu duetu Angela Gaber i Tomasz Dybała pn. „Dobre Duchy”. Na miejscu pojawili się reprezentanci KPN ze swoim stoiskiem, zaś na najmłodszych czekał kącik zabaw puszczańskich i warsztaty. O podniebienia zadbało KGW Miszory.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego oraz ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania "Działaj Lokalnie z POPPS-em".

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NiezadowolonyNiezadowolony

3 0

Szkoda, że usuwacie komentarze. Napisałem komentarz 3 godziny temu i już go nie ma! 15:55, 27.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%