Zamknij

Działaj Lokalnie 2022 w powiecie sochaczewskim: konkurs rozstrzygnięty

12:02, 23.06.2022 K.Ż Aktualizacja: 09:55, 14.07.2022
Skomentuj

Lokalny Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie” 2022 został rozstrzygnięty. W ramach konkursu wpłynęło 7 wniosków. Wszystkie wnioski przeszły ocenę formalną, po której, zostały poddane ocenie merytorycznej przez specjalnie powołaną w tym celu niezależną Komisję, składającą się z lokalnych autorytetów: przedstawicieli samorządu, mediów i biznesu. Każdy z członków Komisji oceniał wnioski w systemie online, a następnie na posiedzeniu w dniu 7 czerwca 2022 r. wszystkie projekty były dodatkowo omówione i ustalono, które otrzymują dotację oraz w jakiej wysokości. Komisja w wyniku oceny merytorycznej zdecydowała o przyznaniu 7 grantów na łączną kwotę  35350 zł.

[FOTORELACJA]11689[/FOTORELACJA]

W środę 22 czerwca w kramnicach miejskich nastąpiło podpisanie umów w ramach konkursu Działaj Lokalnie organizowanego przez Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Laureaci otrzymali też symboliczne czeki na realizację projektów zakładających aktywizację lokalnych społeczności. Uroczystość poprowadziły przedstawicielki POPPS-u - Agnieszka Ptaszkiewicz oraz Ewa Prengowska.

Dofinansowanie otrzymało 7 stowarzyszeń i grup nieformalnych, które wzięły udział w konkursie. Wsparcie w tegorocznej edycji konkursu otrzymały wnioski z gmin: Brochów, Sochaczew, Miasto Sochaczew i Młodzieszyn. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką można było uzyskać to 6 tys. zł. Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego, a także ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W ramach konkursu wpłynęło 7 wniosków. Komisja zdecydowała o przyznaniu 7 grantów na łączną kwotę  ponad 35 tys. zł. Mówi prezes POPPS Agnieszka Ptaszkiewicz

- Działania jakie będą organizowane przez nasze lokalne stowarzyszenia i organizacje w ramach tegorocznej edycji będą realizowane praktycznie na terenie całego powiatu sochaczewskiego. Złożone w tym roku projekty, tak jak w latach ubiegłych są bardzo ciekawe i pobudzają społeczności lokalne do działania.. Wszystkim grantobiorcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia przy realizacji projektów.  Jestem niezmiernie ciekawa jak w tym roku wypadną te realizację.

- dodaje Agnieszka Ptaszkiewicz.

W ramach konkursu wpłynęło 7 wniosków. Wszystkie wnioski przeszły ocenę formalną, po której, zostały poddane ocenie merytorycznej przez specjalnie powołaną w tym celu niezależną Komisję, składającą się z lokalnych autorytetów: przedstawicieli samorządu, mediów i biznesu. Każdy z członków Komisji oceniał wnioski w systemie online, a następnie na posiedzeniu w dniu 7 czerwca 2022 r. wszystkie projekty były dodatkowo omówione i ustalono, które otrzymują dotację oraz w jakiej wysokości. Komisja w wyniku oceny merytorycznej zdecydowała o przyznaniu 7 grantów na łączną kwotę  35350 zł.

Brochów

Dofinansowanie otrzymała Konfraternia św. Rocha na stworzenie cyfrowego Archiwum Puszczańskiego Gminy Brochów. W ramach zadania zostanie zbudowana strona internetowa, która będzie platformą do promowania i kultywowania dziedzictwa dawnych wsi puszczańskich oraz 25 września 2022 r. na terenie OSP Miszory zostanie zorganizowany Zjazd Mieszkańców Wsi Puszczańskich, w trakcie którego odbędzie się koncert w klimacie etno-folkowym. Dodatkowo, wydarzeniem towarzyszącym projektowi będzie konkurs fotograficzny z nagrodami ufundowanymi m.in. przez Urząd Gminy w Brochowie. Kwota dofinansowania 6 tys. zł.

Kolejny laureat z gminy Brochów to Koło Gospodyń Wiejskich Konarzanki. Jego przedstawiciele złożyli wniosek na organizację Stachuriady Festiwalu Twórczości Edwarda Stachury, który będzie trwał aż trzy dni.  Kwota dofinansowania to 5900 zł.

Sochaczew

Także w Sochaczewie dzięki grantom zostaną zrealizowane dwa projekty. Stowarzyszenie Nasz Zamek otrzymało środki  na organizacja spotkań historycznych „Z dziejów ziemi sochaczewskiej”. Kwota dofinansowania 5050 zł.

Stowarzyszenie Kultura Działania otrzymało dofinansowanie na Otwarty Sochaczew - publikacje promującą zaangażowanie społeczne, warsztaty z aktywizmu lokalnego.  Kwota dofinansowania 5 tys. zł.

Stowarzyszenie Na rzecz Pieczy Zastępczej STACJA DOM otrzymała dofinansowanie na organizację działań integracyjnych pod nazwą  „Stacja Dom – Przystanek integracja lokalna”. Organizowane wydarzenia obejma również integrację z mieszkańcami z Ukrainy. Kwota dofinansowania 6 tys. zł.

Gmina Sochaczew

Sochaczewskie Wieczory Literackie ,,Atut,,  otrzymało dofinansowanie na wydanie  tomiku poezji „Podróż między wersami”, a także organizacje Wierszotorówki. Kwota dofinansowania 4100 zł.

Młodzieszyn

Z gminy Młodzieszyn zostało docenione nowo powstałe w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich Kamionki. Jego przedstawiciele zakładają integrację lokalnej społeczności w trakcie pikników, na których będzie się przewijał m. in. Temat bezpieczeństwa, a to za sprawą wsparcia projektu przez lokalnych policjantów i strażaków. Kwota dofinansowania 3300 zł.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zadań.

 

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Mieszkaniec Mieszkaniec

1 0

Dlaczego KGW Konarzanki pozyskuje pieniądze na taką imprezę,a nie na to co strikte dotyczy naszej miejscowości? Przecież ta impreza, jest raczej dla zamkniętego grona, a można byłoby zorganizować coś dla Konar, gdzie skorzystałaby większość mieszkańców. 12:28, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PoetaPoeta

0 0

Mieszkańcu, czyżby sugerujesz, że E. Stachura jest nie dla wszystkich? Koniecznie musisz się wybrać na te wydarzenie!
19:42, 23.06.2022


reo
0%