Zamknij
REKLAMA

Noc Kupały w Sannikach, będzie pokaz teatru ognia i tańce do rana

14:18, 20.06.2022 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższa sobotę 25 czerwca w Sannikach w niecodzienny sposób zostanie zainagurowany sezon potańcówkowy. Tego dnia o 17.00 w altanie grillowej zostanie zorganizowana Noc Kupały, której będzie towarzyszyło moc atrakcji.

W najbliższa sobotę 25 czerwca o 17.30 warto wybrać się do Sannik, bo tam zostanie zorganizowane ciekawe wydarzenie, Noc Kupały. Na imprezę plenerową zaprasza Monika Patrowicz, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

- Miała to być nasza tradycyjna potańcówka, ale doszliśmy do wniosku, że to taki piękny czas czerwcowy, i  z tej okazji przygotowaliśmy program związany z Nocą Kupały, a więc słowiańskim świętym związanym z letnim przesileniem słońca, obchodzonym podczas najkrótszej nocy. Dlatego z tej przyczyny zaproponujemy państwu specjalny program wydarzenia. Wszystkich serdecznie zapraszam, wstęp jest wolny, będziemy się wspólnie bawić w naszej altanie grillowej. Mam nadzieję, że ta Noc Kupały wejdzie w naszą tradycje imprez plenerowych.

- dodaje Monika Patrowicz.

Sannickiej Nocy Kupały towarzyszyć będzie moc atrakcji.

- Na początku będziemy przygotowywać wianki, które później zostaną puszczone na wodę. Po zachodzie słońca odbędzie się pokaz teatru tańca i ognia. Temu wszystkiemu towarzyszyć będą przyśpiewki ludowe, które były wyklonowane w wigilie Nocy Świętojańskiej, a w najbliższa sobotę zostaną wykonywane przez Zespół Ludowy Grzybowianki i Grzybowiacy. Do późnych godzin nocnych będziemy bawić się tańcząc właśnie w altanie grillowej. Na spotkanie można zabrać swój prowiant tzw. koszyczek. Będzie przygotowany grill, na którym będzie  można usmażyć np. kiełbaskę. Zachęcam do przyjazdu i miłego spędzenia czasu ze znajomymi.

- dodaje Monika Patrowicz.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SanniczankaSanniczanka

1 2

Niedziele sannickie poszły w niepamięć to teraz powstają jakieś potańcówki dla seniorów Oj ten burmistrz podpada i to bardzo wszystko zanika przez niego a powstają jakieś tanie imprezy 15:52, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%