Zamknij
REKLAMA

Legia MTB Maraton, kolarska impreza w Iłowie

16:01, 19.05.2022 | K.Ż
Skomentuj foto Legia MTB Maraton
REKLAMA

W 29 maja szykuje się duże sportowe wydarzenie, które po raz pierwszy zagości w gminie Iłów. Będzie to wielka kolarska impreza Legia MTB Maraton. VII edycja maratonu zostanie rozegrana w Uroczysko Rzepki. Na wydarzenie zaprasza Klub Kolarski Legia 1928 oraz gmina Iłów. Start imprezy o godzinie 10.30.

Jak zapowiadają organizatorzy kolarska runda liczy ok. 8 km i każdorazowo przebiega przez metę. Dekoracje zwycięzców będą odbywały się sukcesywnie po zakończeniu każdego dystansu.

- Legia MTB Maraton, to cykl sportowych zawodów, których  jeszcze nie widziałem. Dlatego cieszę, się, że tak się składa, że jeden maraton kolarski zostanie rozegrany na terenie gminy Iłów. Dzięki temu będziemy uczestniczyć w takim pół zawodowym wyścigu kolarskim dla amatorów.

- podsumowuje wójt Jan Kraśniewski.

Program zawodów/dystanse

– od godz. 10:30 akredytacja uczestników w biurze wyścigu,

– godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 7 rund x 8 km, łącznie 56 km

– godz. 12:10 – start dyst. MEGA, 4 rundy x 8 km, łącznie 32 km

– godz. 12:15 – start dyst. MIKRO

– godz. 14:00 – start dyst. MINI, 1 runda, 8 km

– godz. 16:00 zakończenie zawodów

To jednak nie jedyna impreza jaka odbędzie się tego dnia w Uroczysku Rzepki. Urząd Gminy w Iłowie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteka Publiczną w Iłowie szykuje tego dnia atrakcje dla całych rodzin.

- Przygotowujemy się do tego wydarzenia. Będą to jak gdyby dwie równoległe imprezy odbywające się w tym samym czasie. Gminny Piknik Rodzinny, to na razie robocza nazwa naszego eventu. Odbędzie się on 29 maja w Uroczysku Rzepki. Miejsce tego pikniku jest związane z organizacją zawodów kolarskich Legia MTB Maraton. Chcemy, aby na to wydarzenie przyszły cale rodziny. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka  będą tam atrakcje dla dzieci. Mamy też przygotowane coś dla mam. Tego dnia na scenie zaprezentują się laureaci konkursu recytatorskiego "Dla Ciebie Mamo" i w ten sposób za sprawą poezji uhonorują wszystkie mamy.

- podsumowuje Małgorzata Kunz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

StefanStefan

1 1

I nie zapomnijcie dodać jeszcze prelekcji Wójta hetmana lansik Sławomira oraz dwóch ormowców i krawcowej. 11:37, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do StefanaDo Stefana

1 1

Stefan pij mleko będziesz mądry 12:00, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%