Zamknij
REKLAMA

Gmina Nowa Sucha: to niełatwa inwestycja, uciążliwość jest nieunikniona

15:59, 19.05.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka nie ukrywa, że w związku z przebudową ulicy Pięknej w Kozłowie Biskupim mieszkańcy i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Wynikną one przede wszystkim z rodzaju i zakresu przewidzianych prac. Stosowne komunikaty urząd gminy wyda lada dzień.

Po kilku latach starań rusza przebudowa ulicy Pięknej w Kozłowie Biskupim. Inwestycja okazała się dużo droższa niż zakładano.

- Do tej przebudowy przymierzaliśmy się wielokrotnie. Trzy razy składaliśmy wnioski o dofinansowanie z różnych funduszy. W końcu się udało, ale kiedy się udało i przyznano nam dofinansowanie w wysokości, jak wówczas szacowaliśmy, 90 procent wartości zadania, po przetargu okazało się, że relatywnie mamy znacznie mniejsze dofinansowanie, tak ceny poszły w górę. Z radnymi zdecydowaliśmy jednak, że nie wiedząc, czy w przyszłości uda nam się pozyskać jakąś dotację, nie ma na co czekać i należy przebudowę wykonać, dokładając środki z budżetu gminy -

- mówi wójt Maciej Mońka.

Na przebudowę ulicy Pięknej gmina Nowa Sucha pozyskała z Polskiego Ładu blisko 3 miliony złotych, zaakceptowana oferta wykonawcy inwestycji opiewa na kwotę 4,5 miliona złotych.

Prace ruszą lada dzień i tu mamy ważną informację dla mieszkańców. Przebudowa nie będzie łatwa i należy się liczyć z utrudnieniami na drodze.

- Głównie wynika to z budowy kanalizacji deszczowej. Na fragmencie tej ulicy chcielibyśmy ją rozbudować w stronę ulicy Sochaczewskiej i Skierniewickiej, tak, żeby w przyszłości również z okolicznych dróg można było ściągać nadmiar wody. To będzie duże wyzwanie, gdyż oznacza ono duże wykopy, położenie rur o dużej średnicy. W związku z tym ta przebudowa będzie dość uciążliwa dla mieszkańców. W tym miejscu proszę o uważne śledzenie komunikatów, będziemy informować o ograniczeniach, objazdach placu budowy. Na pewno nie będzie to zamknięcie całej drogi, tylko jakimiś fragmentami, tak, żeby te utrudnienia były jak najmniejsze –

- podkreśla wójt.

 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%