Zamknij
REKLAMA

Dzień Dziecka w Sochaczewie: dwie liczby i jedna idea

14:44, 19.05.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Dziecka w Sochaczewie, który powraca do nas po pandemicznej przerwie, zwraca uwagę rozmachem. W niedzielę 29 maja park im. W. I. Garbolewskiego będzie pękał w szwach. Warto wiedzieć, jaki sztab ludzi stoi za Krainami Przygód przygotowywanymi dla całych rodzin, a także, jak długo pracowano, by wszystko wyszło jak najlepiej. To ludzie, których połączyła jedna idea.

Formuła obchodów tegorocznego Dnia Dziecka w Sochaczewie jest już znana. I nie zmienia się z jednego powodu: sprawdza się. Sprawdza się na tyle, że kiedy po raz ostatni wydarzenie miało miejsce w Parku im. Garbolewskiego, przez cały dzień odbywał się tu nieustający spacer morza ludzi. W każdym zakątku czekała na nich inna atrakcja.

- Przyświeca nam jedna idea: żeby dzieci mogły się uczyć przez zabawę, żeby ta impreza była twórcza, wnosząca wartość. Dlatego w tym dniu nie będziemy oferować straganów z plastikowymi zabawkami, nie będzie też nic, co by rozpraszało dzieci i stwarzało trudne sytuacje dla rodziców. Chcemy zaangażować dzieci, ich różnorodne zmysły, chcemy je uczyć, sprawiając frajdę i przyjemność z obcowania z tak przygotowanym programem –

- mówi odpowiedzialna za kulturę w mieście sekretarz Joanna Niewiadomska – Kocik.

Na pewno też wartością dodaną takiej formuły jest zebranie w jednym miejscu, swoisty przegląd dorobku i potencjału lokalnych instytucji, organizacji czy szkół. W tym miejscu dodać jednak musimy, że na Dniu Dziecka w parku Garbolewskiego nie zabraknie czegoś dla ciała: poza własnoręcznie wyrobionymi karmelkami, dzieci mogą też liczyć na lubiane smakowitości z pobocznych straganów.

Taka jest idea. A liczby? Te mogą najlepiej uzmysłowić nam rangę, rozmach i energię przygotowywanych atrakcji:

- 29 maja ponad 150 osób będzie bezpośrednio pracować i inspirować dzieci w parku Garbolewskiego. Przygotowujemy się do tego już od pół roku –

- ujawnia sekretarz.

[ZT]63100[/ZT]

 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BezsensBezsens

2 0

Niby coś napisaliście a bez szczegółów 10:27, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%