Zamknij
REKLAMA

Pierwsza Komunia w Chodakowie, prawie sto dzieci przyjęło sakrament

12:08, 16.05.2022 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Ostatnia niedziela 15 maja  w naszym powiecie upłynęła pod znakiem Pierwszych Komunii Świętych. Tego dnia dzieci przyjęły sakrament w wielu parafiach na terenie powiatu sochaczewskiego. Uroczystości odbywały się m.in. w Giżycach, Iłowie i Sochaczewie. Tydzień wcześniej sakrament przyjęły dzieci w Kurdwanowie, Brzozowie, Kamionie  i w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Do organizacji uroczystości przygotowują się jeszcze dzieci z Młodzieszyna, Rybna, a także parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie.

[FOTORELACJA]11559[/FOTORELACJA]

Ubiegła niedziela była ważnym dniem dla prawie 100 dzieci i ich rodzin, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w parafii św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Uroczystość została odprawiona na dwóch mszach o 10.30 i 12.30. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie, a także z okolicznych miejscowości należącej do parafii ich rodzice i zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się przed świątynią, gdzie do ustawionych dzieci wyszedł proboszcz ks. Józef Staszewski, który pokropił zebranych wodą święconą, a potem w asyście ks. Jan Kaczmarczyka i wikariusza ks. Krzysztofa Tempczyk wprowadzili dzieci do kościoła. Przed rozpoczęciem mszy dzieci zostały pobłogosławione przez swoich rodziców.

W swojej homilii proboszcz Józef Staszewski tłumaczył dzieciom, że eucharystia jest jak lekarstwo, dla duszy, które najlepiej aby przyjmować jak najczęściej.  Ksiądz zasugerował również trzecioklasistom, że nie prezenty są tego dnia najważniejsze i najlepiej, aby o tym, co otrzymały opowiedziały mu dopiero w piątek pod koniec białego tygodnia.

Mniej liczna, ale również bardzo uroczysta była Pierwsza Komunia w parafii w Giżycach.

- 16 dzieci przystąpiło pierwszy raz do Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w modlitwach. Módlmy się również za ich rodziców - niech zawsze dają im przykład żywej wiary.

- zaznaczył ks. Bogumił Bartlewski, proboszcz giżyckiej parafii.

Do organizacji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej przygotowują się jeszcze dzieci z Młodzieszyna, Rybna, a także parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ech...ech...

5 2

O proszę, jak dzieci fajnie wyglądają, a dziewczynki we własnych sukienkach-piękne a zarazem skromne. Nie to co w Wawrzyńcu- brzydkie alby, jeszcze chłopcy jakoś wyglądają ale dziewczynki to prawdziwe karykatury. Czemu matki nie poruszą tego tematu z proboszczem Żądło tylko zgadzają się na takie nie twarzowe bohomazy. 16:04, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KubaKuba

3 2

Eutanazja często jest aktem miłosierdzia, ale kościół lubi jak ludzie cierpią 20:32, 16.05.2022


   A. do botrobot A. do botrobot

2 0

Botrobocie kazdy czlowiek...czy to teczowy..czy pan Owsiak...czy ty chory I ciemny ...zostaliscie stworzeni na wzor I podobienstwo boze...i nie przystoi wywyszac się ponad innych...jak ty to czynisz.piszac Gnida.Kler jeszcze z pedofilii się nie rozliczył..a ty stajesz w obronie tych grzeszników.i instytucji która żyje z naszych darowizn i datków.!! Oni powinni najpierw spojrzeć na siebie...i prosić o przebaczenie.🙄 09:45, 17.05.2022


kij ci w ....kij ci w ....

0 0

Tobie by się przydała pajacu 13:11, 17.05.2022


HelaHela

0 7

Jakby tego nie nazwał to zawsze będzie zabijanie... 06:46, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kler zaczyna sie od kler zaczyna sie od

1 5

,, Katecheta w przerwie obmacuje chłopców skrycie. Pierwszą komunie trzeba opić należycie" 13:13, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

2 0

,,Tydzień wcześniej sakrament przyjęły dzieci w Kurdwanowie, Brzozowie i w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie'' ......................Pani Redaktorko Kasiu ,tydzień temu czyli 8-go maja to jeszcze dzieci przyjęły sakrament 1-szej Komunii w Kamionie ,pragnę poinformować że Kamion jest w powiecie sochaczewskim bo osobiście tam byłem - proszę sprecyzować a nie się kompromitować. 13:58, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

0 0

Brawo Kasia red,widać trzeba troszkę podpowiedzieć ,szacun że poprawiłaś. 18:51, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wicekwicek

1 4

Pedofile w akcji , to ich dzień. 21:44, 17.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

...do wicek...do wicek

3 1

Pedofile w akcji, hm.... A co, znów zapuściłeś się w okolicę Chodakowskiego Kościoła? Daj już spokój niewinnym dzieciakom, zboczuchu jeden... 10:29, 23.05.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%