Zamknij
REKLAMA

Wójt Orliński: dzieci w Gawłowie nie mogą zmarznąć

16:40, 13.05.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

- W nowej siedzibie, gdyby przyszły mrozy, dzieciaki mogłyby marznąć. A do tego nie możemy przecież dopuścić – mówił podczas ostatniej sesji rady gminy Sochaczew wójt Mirosław Orliński. Samorząd zdecydował o wymianie kotłowni w rozbudowywanej właśnie Szkole Podstawowej w Gawłowie. Stosowne umowy z wykonawcą zostały już podpisane.

To coś więcej niż rozbudowa. Po dodaniu nowego skrzydła Szkoła Podstawowa w Gawłowie zyska wręcz zupełnie nową siedzibę. Inwestycja jest już bardzo zaawansowana i ma być gotowa na koniec nadchodzących wakacji. Wbrew pozorom jej kluczowym elementem okazała się wymiana ogrzewania, by ciepło dotarło do wszystkich nowych pomieszczeń. W ostatnim czasie władze gminy Sochaczew rozstrzygnęły postępowanie przetargowe na przebudowę szkolnej kotłowni gazowej. Podczas sesji rady gminy głos w tej sprawie zabrał wójt Mirosław Orliński.

- Po wielu dyskusjach, rozważaniach, w którym kierunku pójść, czy zostać przy węglu, czy wybrać inne paliwo, w końcu dochodzimy do etapu wykonania przebudowy systemu ogrzewania.

Wiedzieliśmy jedno, że istniejąca w szkole kotłownia węglowa jest za słaba pod względem ilości produkowanego ciepła. W nowej siedzibie, gdyby przyszły mrozy, dzieciaki mogłyby marznąć. A do tego nie możemy przecież dopuścić.

I mam dobre wieści. Udało się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe w tej sprawie i wiemy już, że kotłownię przebuduje firma Deco Cleanenergy z Siedlec, która za to zadanie zaoferowała 393 tysiące złotych.

Podjęliśmy decyzję, że spółka wybuduje kotłownię z doprowadzeniem gazowym i właśnie tym paliwem będzie ogrzewana szkoła.

Umowa na przebudowę kotłowni z firmą Deco Cleanenergy została już podpisana. 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Uczeń Uczeń

7 0

A co z parkingiem przy szkole, od miesiąca jest zamknięty, a dzieci są wysadzane przez rodziców wręcz na środku drogi. Kiedy ktoś tym się zajmnie, jak dojdzie do wypadku?
Proszę redakcję o interwencję w tej sprawie. 18:29, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janek Janek

7 0

Ten piec za 393 tysiące będzie że złota?? Czy to cena już z gratyfikacja ?? 21:37, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rodzic...rodzic...

0 0

A gdzie autobus , bo jak na razie to tylko znaki stoją !!! 11:29, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rodzic...rodzic...

0 0

Panie Wójcie proszę pomyśleć również , że dzieci z pobliskich miejscowości jesienią, zimą dojeżdżają do szkoły rowerami, a nawet chodzą pieszo i wtedy również bardzo marzną , ponieważ komunikacja miejska została zlikwidowana , a przy drogach pozostały tylko słupy przystankowe............................. 11:37, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%