Zamknij
REKLAMA

Rybno: umowa na budowę SUW, kanalizacji i wodociągu podpisana

09:00, 13.05.2022 | UG Rybno
REKLAMA

Rozpoczną się kolejne ważne inwestycje w gminie Rybnie, a to za sprawą podpisanej w czwartek, 12 maja br. w Urzędzie Gminy umowy z Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym „TRAKT” z Kutna na realizację trzech ważnych zadań, dotyczących budowy stacji uzdatniania wody, kanalizacji i sieci wodociągowej.

Przypomnijmy, skąd pochodzą środki na ten cel. 25 marca 2021 r. została podpisana umowa z Samorządem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zadania pn. „System gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Rybno – Etap II”. Otrzymana kwota dofinansowania wynosi 1 312 814 zł. Zadanie objąć ma modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Nowa Wieś, budowę sieci kanalizacyjnej w ul. Wyszogrodzkiej i wymianę odcinka sieci wodociągowej w ul. Towarowej i Parkowej w miejscowości Rybno. Drugie dofinansowanie, które uzyskała gmina m.in. na to zadanie wynosiło 1 224 922,74 zł. To wysokość bezzwrotnego dofinansowania, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości przyznał gminie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

- Działamy, nie zwalniamy tempa. Gmina Rybno stawia na rozwój i poprawę warunków życia mieszkańców. Modernizacja dróg, budowa oświetlenia ulicznego, ale także wodociągi, kanalizacja czy budowa stacji SUW to zadania, które realizujemy na terenie całej gminy w porozumieniu z sołtysami, radnymi i mieszkańcami –

- komentuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Reasumując, dzięki podpisanej w czwartek umowie zrealizowane zostaną trzy zadania. Pierwsze to budowa i rozbudowa istniejącej Stacji Uzdatniania Wody we wsi Nowa Wieś. Zadanie drugie to budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rybno ul. Wyszogrodzka. I ostatnie zadanie to przebudowa sieci wodociągowej w ul. Parkowej i ul. Towarowej na odcinku od wysokości działki nr ew. 218/2 do wysokości działek nr ew. 219 i 222 w miejscowości Rybno.

/Komentarze wyłączone na prośbę autora artykułu - UG Rybno/

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%