W ostatnim czasie dokonano renowacji kilku pojazdów znajdujących się na terenie sochaczewskiej Wąskotorówki. Jak podkreśla Łukasz Popowski z muzeum, prace tego typu to bardzo ważna część działalności muzeum.
W lutym Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zakończyło m.in. renowację normalnotorowej drezyny lekkiej Tc 8042, zbudowanej w 1960 r. w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego we Wrocławiu. Do sochaczewskiego muzeum trafiła w 1987 r. z Oddziału Służby Drogowej PKP w Kaliszu Pomorskim. Drezyna jest prezentowana na terenie skansenu lokomotyw obok bliźniaczej drezyny DL2 z Łukowa.
[FOTORELACJA]11272[/FOTORELACJA]
- Z jednej strony jest edukacja i nasze działania związane z bieżącą działalnością z prowadzenia lekcji muzealnych, ale też nie próżnuje nasza ekipa renowatorów muzealnych. Mamy największy zespół taboru wąskotorowego w Polsce, a niektórzy twierdzą, że nawet w Europie. Dlatego trzeba należycie zajmować się tymi pomnikami, które znajdują się w skansenie muzealnym, jak również na muzealnym zapleczu, aby one znajdowały się cały czas stanie godnym eksponowania.
Ostatnio zakonserwowano trzy pojazdy
- Dwie drezyny typu lekkiego i co ciekawe, nie są to drezyny wąskotorowe, tylko normalnotorowe napędzane silnikami od motocykli. Typowe drezyny lekkie służące dawniej do celów inspekcyjnych na normalnym torze. I z taboru wąskotorowego odnowiona została platforma trójosiowa, produkcji niemieckiej z duża ilością elementów drewnianych. Efekty prac naszych renowatorów można już oglądać.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz