Zamknij
REKLAMA

WOŚP Sochaczew: 300 wolontariuszy wyruszy na ulice, pakiety do odbioru

13:06, 26.01.2022 | JL
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na ulicach Sochaczewa i okolic będziemy mogli zobaczyć trzystu wolontariuszy – przyznany limit został wykorzystany w stu procentach. Dziś w hufcu ZHP Sochaczew rusza wydawanie przyznanych im pakietów.

- Dostaliśmy przydział 300 wolontariuszy i tylu się do nas zgłosiło. Byłoby ich jeszcze więcej, ale limity są limitami. Podobnie z puszkami stacjonarnymi. W roku ubiegłym zgłosiłem pięć puszek, a finalnie pojawiło się ich 23, w tym roku zgłosiłem 15, wyszło 26 – mówi szef sztabu WOŚP Sochaczew w Hufcu ZHP Sochaczew Krzysztof Wasilewski.

Jak dodaje Krzysztof Wasilewski, w tym roku na okolicznych ulicach spotkamy wiele duetów rodzinnych:

- Przychodzili do nas rodzice z małymi dziećmi z prośbą czy mogliby razem zostać wolontariuszami, aż łezka się w oku kręciła, słysząc że tyle osób chce pomagać, w dodatku przekazując tę cenną lekcję młodszemu pokoleniu. W tym roku zgłosiło się wyjątkowo dużo takich zespołów – mówi Krzysztof Wasilewski.

W poniedziałek do hufca trafiły identyfikatory. Teraz trwają prace nad kompletacją pakietów dla wolontariuszy.

- Każdy wolontariusz otrzyma pakiet w postaci identyfikatora, puszki z numerem i gadżetów tj. smycz, torba-plecak i serduszka oraz maseczka 30. Finału WOŚP, bo trzeba przypomnieć, że wymóg jest taki, aby wolontariusze nosili maseczki podczas zbierania pieniędzy. Dziś rozpoczęliśmy wydawanie pakietów, ale bardzo proszę by nas dziś w hufcu nie zadeptać. 300 wolontariuszy to duża grupa, apeluję o rozłożenie wizyt, bo pakiety będziemy wydawać do niedzieli włącznie – mówi Krzysztof Wasilewski.

Wolontariusze będą musieli przygotować sobie serduszka poprzez ich wycięcie, bowiem zgodnie z wytycznymi nie można naklejać ich wspierającym WOŚP na ubrania czy torby, a jedynie podawać. Konieczne jest też zachowanie dystansu.

W związku z reżimem sanitarnym, konieczne jest też odpowiednie przygotowanie hufca, który tak jak w roku ubiegłym będzie, niestety, zamknięty:

- W sztabie znajdzie się tylko tyle osób, ile potrzeba. Obok postawimy namiot, gdzie będzie można wypić ciepłą herbatę. Puszki podawane przez okno, zostaną zdezynfekowane i przekazane zespołowi upoważnionemu do liczenia. Pieniądze będą na bieżąco liczone za pomocą maszyn. Mamy obowiązek przekazywania do sztabu głównego w Warszawie informacji, jaką kwotą dysponujemy na daną chwilę – mówi Krzysztof Wasilewski.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

krysiekkrysiek

6 6

No i znów puszkarz owsiak zgarnie okragłe bańki dla siebie 15:09, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

starystary

4 6

Jaka część naszych składek trafi faktycznie do celu?
Po drodze złapią trochę niestety "zbierający" . Po tym swoją dolę zbiorą sztaby, kolejna dawka zostanie w okręgach na ich potrzeby finansowe. W końcu biuro owsiaka musi zatrzymać sobie i prezesowi na pensyjkę. Potem już reszta na ludzi i na cel zbiórki.
Za samą relację telewizyjną przytula pan O - kilka milionów zł.
taki darczyńca niestety ....
A można po prostu płacić podatki i kupować polskie produkty zamiast zagranicznych - dalibyśmy i pracę i podatki w Polsce a nie np w niemcz... 15:33, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Misie pordyMisie pordy

4 2

j.....e płatne trolle tej złodziejskiej zmiany opluwają wszystko i wszystkich którzy robią coś dobrego dla ludzi a sami nieroby jedne siedzą na kilku bardzo dobrze płatnych etatach i nie robią kompletnie nic. 18:58, 26.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do choregodo chorego

0 0

Ale masz bałagan w mózgu, szkoda mi ciebie 11:13, 27.01.2022


RobertRobert

0 6

No i Omikronik zaraz wzrośnie na siłę jak małolaty mohery i inni wyjdą dawać Owsiakowi. Powinni wprowadzić lokdown id piątku do niedzieli włącznie 21:39, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

feavfeav

0 1

Wiecej zbierających niż dających. A szkoda, migranci potrzebują solidnego wsparcia 🤣 11:14, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123rew123rew

0 1

Już tylko co raz goopsze dzieci się na to piszą 11:15, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%