Zamknij
REKLAMA

ZUS o dodatku osłonowym: nie przychodźcie do nas

14:15, 13.01.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich dniach nastąpiło małe oblężenie oddziałów ZUS-u. Przyczyna okazała się jedna: seniorzy ruszyli po zaświadczenia o wysokości emerytur, by dołączyć je do wniosku o dodatek osłonowy z tarczy antyinflacyjnej. Tymczasem, jak informuje rzecznik prasowy mazowieckiego ZUS-u, takie zaświadczenie jest całkowicie zbędne.

Piotr Olewiński, rzecznik prasowy mazowieckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, informuje wszystkich ubiegających się o dodatek osłonowy w ramach tarczy antyinflacyjnej, że nie są im potrzebne żadne zaświadczenia z ZUS-u:

- W ostatnich dniach w większości miasta na terenie województwa mazowieckiego obserwujemy wzmożony ruch klientów. W niektórych miastach są wręcz kolejki. Sprawdziliśmy, co się stało. Okazało się, że seniorzy masowo proszą o wydanie zaświadczeń dotyczących otrzymywanych świadczeń. Twierdzą przy tym, że te zaświadczenia są potrzebne, gdy składają w gminie wnioski o przyznanie dodatku osłonowego. Otóż ZUS informuje: taką informację gmina ma obowiązek pozyskać samodzielnie, co więcej drogą elektroniczną. Podsumowując, zaświadczenia z ZUS w tej sytuacji są całkowicie zbędne. Gminy już otrzymały w tej kwestii stosowne informacje, zarówno z ZUS-u, jak i z ministerstwa.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jola Jola

1 0

No nie!!! o dodatku osłonowym pisze ZUS i oczywiście Pan Jaworski !!!! Tego Pana to wszędzie zaraz ZUS do Rybna przeniosą 😂😂😂 00:20, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kulka Kulka

0 0

Wiecznie mało tym emerytom-13,14 stki i paczki żywnościowe a oni będą dawać skromne kilkutysieczne oszczędności wnuczkom na telefon 14:44, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%