Zamknij
REKLAMA

Legenda o Sochaczu: SCK wydało pierwszą książkę

13:06, 08.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Legenda o Sochaczu to tytuł pierwszej książki wydanej przez Sochaczewskie Centrum Kultury. Wydana na pięknym papierze, niewielkich rozmiarów i z bajecznymi ilustracjami stanowi prawdziwy powód do dumy.

To ogromne wydarzenie dla Sochaczewskiego Centrum Kultury, ale i lokalnej społeczności – SCK wydało pierwszą książkę. W projekt zaangażowało się wiele osób, poczynając od Anny Wolińskiej, która napisała historię poprzez ilustratorki - Julię Sałacińską oraz Monikę Borutę-Sałacińską, autorkę dołączonego wiersza – Barbarę Sobkowicz, autorkę piosenki – Jolantę Kawczyńską, rysowników – Antka Orlińskiego oraz Basię Folle aż po całą ekipę SCK-u, która wspierała dążenia do wydania publikacji.

Książeczka napisana jest językiem stylizowanym na staropolski. Poza tym, że Legenda o Sochaczu została pięknie wydana, jest też bardzo wartościowa dla lokalnej społeczności:

- Książka mówi o Sochaczewie, zawiera mnóstwo informacji na temat naszego miasta i tego, skąd wzięła się jego nazwa. W środku znajduje się piosenka z nutami do odtworzenia w warunkach domowych. Zachęcam do zakupu publikacji poprzez stronę: sklepsck.sochaczew.pl - mówi kierownik impresariatu SCK Magdalena Franaszek-Niewiadomska. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%