Zamknij
REKLAMA

Nowy żłobek w Giżycach na ostatniej prostej: podwójna nadzieja wójta

10:11, 25.11.2021 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Nowo utworzony żłobek w Giżycach jest już praktycznie gotowy, wszystko przygotowane, nawet dyrektor wybrany. Czeka tylko na odbiory formalne – i tu – może się chwilę zejść. Wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski ma nadzieję, że placówka zacznie działać w grudniu. I że z czasem pomieści więcej dzieci.

Jak niejednokrotnie informowaliśmy, w przekształcanej Szkole Podstawowej w Giżycach samorząd gminy Iłów zdecydował utworzyć żłobek, sięgając po środki z programu Maluch plus. W ostatnim czasie przeprowadzono przygotowanie pomieszczeń, wybrano też dyrektora placówki, ustalono opłaty za pobyt. Nic, tylko otwierać. Żeby jednak mogło się to stać, żłobek musi zostać dopuszczony do użytku formalnie. I tu, jak mówi wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski, może się zejść.

- W ostatni poniedziałek sanepid miał odebrać żłobek, jednak wiemy, co się obecnie dzieje, jak szaleje pandemia i że wstrzymuje wiele prac, wiec spotkanie zostało przełożone. Mimo wszystko mam nadzieję, że placówka ruszy w grudniu. A jeszcze mam dodatkową satysfakcję, bo minister Marlena Maląg zapowiedziała dopłaty za pobyt dziecka w żłobku.

Wójt ma też jeszcze jedną nadzieję: obecnie w żłobku może przebywać ośmioro dzieci, tymczasem zainteresowanie placówką jest trzykrotnie większe.

- Będziemy wykorzystywać każdy moment i każdą szansę, by powiększyć liczbę miejsc w żłobku i kontynuować remonty w tym budynku.

[ZT]60368[/ZT]

 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BodzioBodzio

4 1

Tam gdzie wójtem zostaje człowiek odpowiedzialny zaradny tam są takie efekty które mamy w Giżycach.Proszę sobie przypomnieć jaki los chciano zagotować tej szkole.Najlepiej zamknąć A tu proszę żłobek i na dodatek są chętni 18:21, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FILIPFILIP

1 5

Bujasz w obłokach żłobek na 8 osób a pracowników ile a dyrektor też musi mieć pracę i jakie to koszty i kto będzie do tego dokładał 19:11, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BodzioBodzio

1 0

I tego by nie było jeśli wiesz o czym mówię Wskaż chociaż jedną instytucję która nie ma dyrektora.Nawet przedszkola które przyklejone są ścianą do szkół podstawowych i mają dostęp do obiektów i też mają dyrektora pytanie po co? 11:04, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%