Zamknij
REKLAMA

Klub Seniora w Sochaczewie: jest zielone światło i cennik

09:53, 25.11.2021 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Radni miasta Sochaczew jednogłośnie poprali utworzenie Klubu Seniora w Sochaczewie. Będzie on działał od 1 stycznia w strukturach Centrum Usług Społecznych. Podczas tej samej sesji uchwalono opłaty za pobyt w klubie.

Podczas sesji 22 listopada rani miasta Sochaczew jednomyślnie przyjęli dwie uchwały dające zielone światło do utworzenia pierwszego w Sochaczewie Klubu Seniora, jaki już wkrótce rozpocznie działalność w ramach struktur Centrum Usług Społecznych. Obie uchwały przedstawił zastępca burmistrza Marek Fergiński:

- Projekt ten jest konsekwencją naszych działań związanych z utworzeniem Centrum Usług Społecznych, od początku w planach było zaproponowanie dodatkowych zadań w nowo utworzonym centrum, w tym dodatkowej oferty dla osób starszych. W związku z tym, że pojawiły się możliwości pozyskania dofinansowania na utworzenie Klubu Seniora z programu rządowego Senior +, taki wniosek nasz samorząd złożył i otrzymaliśmy dotację w kwocie ponad 120 tysięcy na ten cel.

Klub Seniora rozpocznie swoją działalność od 1 stycznia. Znamy też już opłaty, jakie będą w nim obowiązywać w nim.

- Zgodnie z naszą propozycją wysokość opłaty jest zależna od dochodu na osobę w rodzinie lub osobę samotnie gospodarującą. Mamy tu stawki nieco większe niż w przypadku Dziennego Domu Pomocy Społecznej z uwagi na nieco inny charakter tej placówki. Uczestnicy nie będą tu jedynie na przykład przygotowywać posiłków, będziemy aktywizować seniorów i realizować konkretny program, który twórczo wypełni popołudniowy czas osób starszych.

Zgodnie z przyjętą uchwałą opłaty będą wyglądały następująco:

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%