Zamknij
REKLAMA

Mikołajki z Wąskotorówką: bezpłatny przejazd pociągiem retro

10:58, 24.11.2021 | JL
Skomentuj Marta Przygoda
REKLAMA

4 grudnia w Sochaczewie odbędą się Mikołajki z Wąskotorówką, które na przestrzeni kilku lat zdołały zapisać się w kalendarzu imprez na terenie miasta. Jak co roku wydarzenie jest skierowane do dzieci i ich rodzin.

W związku z wydarzeniem wstęp do muzeum między 9.00, a 17.00 będzie bezpłatny, tak aby każdy mógł zwiedzić sale wystawowe oraz obejrzeć zbiór pojazdów znajdujących się na zewnątrz. Główne atrakcje rozpoczynają się od 13.30, wtedy też z muzeum do stacji Sochaczew – Chodaków wyruszy bezpłatny pociąg, który następnie przywiezie pasażerów z powrotem. Bilety będą wydawane chętnym w dniu wyjazdu od godziny 12.30.

O 14.30 nastąpi spotkanie ze św. Mikołajem, który będzie rozdawał dzieciom prezenty, a o 15.00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach cyklu Kolej na historię.

 - Tym razem spotkamy się z Dariuszem Staniszewskim, autorem książki „Duszka Migawki podróże po Łodzi Fabrycznej”. Pisarz poprowadzi też warsztaty dla dzieci w kolejowym klimacie. Nasi uczestnicy będą odgrywać scenki, a następnie wezmą też udział w zajęciach ruchowych. Dodatkowo między 16.00, a 17.00 będzie możliwość wzięcia udziału w ognisku. Prowiant we własnym zakresie – mówi Marta Przygoda z muzeum.  

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%