Zamknij
REKLAMA

Sochaczewska wąskotorówka: nowy cykl spotkań i darmowe zwiedzanie

16:08, 12.10.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Gorący październik w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Przed nami nowy cykl spotkań dla dorosłych. W tym miesiącu możemy też liczyć na bezpłatne zwiedzanie skansenu, oczywiście w określonych dniach.

Sochaczewska Wąskotorówka zaprasza do udziału w cyklu spotkań pod hasłem Kolej na historię, który startuje jeszcze w tym miesiącu. Dwa z nich będą skierowane do dorosłych, trzecie – do dzieci.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 24 października o 17.00 w sali konferencyjnej Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie (od ulicy Licealnej). Tematem przewodnim wydarzenia będzie jubileusz 160-lecia Kolei Warszawsko – Petersburskiej.

- Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z drugą twarzą lokalnego działacza Marcina Prengowskiego, którego większość mieszkańców kojarzy jako prezesa Stowarzyszenia nad Bzurą, tymczasem jest on też dziennikarzem i podróżnikiem. Podczas spotkania przybliży własną wyprawę śladami Kolei Warszawsko – Petersburskiej. Dla nadania tła historycznego, jako muzeum zaprezentujemy wystawę tablicową  dotyczącą jubileuszu wspomnianej kolei.

Drugie spotkanie autorskie odbędzie się 27 listopada o 18.00 i będzie dotyczyć książki „Moja Syberia”, napisanej przez mieszkańca naszego powiatu Michała Odolczyka, a opatrzonej zdjęciami Jakuba Milewskiego.

Dwa wspomniane już spotkania z cyklu Kolej na historię skierowane są głównie do dorosłych odbiorców, trzecie natomiast wiąże się z Mikołajkami, które są organizowane na terenie kolejki od kilku lat. Tym razem dodatkowym walorem imprezy będzie spotkanie autorskie z Dariuszem Staniszewskim, autorem książki dla dzieci „Duszka Migawki niezwykłe podróże do Łodzi Fabrycznej”.

Kolejną nowością w muzeum jest bezpłatne zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, które za sprawą kierownictwa muzeum pojawiło się w październikowym harmonogramie. Można z niego skorzystać do końca miesiąca w weekendy o 13.00 i 15.00 w grupach od 5 do 25 osób. Co ważne – zapisy nie są wymagane.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%