Zamknij
REKLAMA

Katarzyna Kajak i Ewa Kajetaniak zachęcają do udziału w konkursie „Człowiek piękny”

14:58, 11.10.2021 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

To już piąta edycja Powiatowego Konkursu Literackiego. W tym roku przebiega on pod hasłem „Człowiek piękny – portret człowieka XXI wieku”. Jak mówią nasze rozmówczynie, chodzi o to, by odwrócić uwagę dzieci od młodzieży od złych wzorców i zainspirować ich do dostrzeżenia pięknych, wartościowych ludzi w bliskim otoczeniu. Prace można składać do końca października.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie ogłosiły V Powiatowy Konkurs Literacki „Człowiek piękny – portret człowieka XXI wieku”. Skąd takie hasło, wyjaśnia pedagog z PCPR-u Ewa Kajetaniak.

- Myśleliśmy o tym, że ostatnio zalewa nas hejt, dużo złych rzeczy dzieje się w mediach społecznościowych, młodzież z takimi treściami się spotyka, to zbyt często są złe wzorce. Postanowiliśmy zrobić coś przeciwnego. Posłużyliśmy się cytatem z Janusza Korczaka: „Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu, miałby być obojętny na piękno człowieka?”. Zależy nam, aby nasze dzieci, młodzi ludzie rozejrzeli się wokół siebie i spróbowali zobaczyć pięknego człowieka, który jest blisko.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół powiatu sochaczewskiego i rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VIII szkoły podstawowej i szkoły średnie. Zadaniem uczestników rywalizacji jest napisanie dowolnej formy literackiej do 3 stron: opowiadania, listu, wiersza czy kartki z pamiętnika, które podejmą tegoroczne hasło konkursu, i przesłanie ich do organizatorów do końca października. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Dyrektor PCPR-u Katarzyna Kajak podkreśla, że bardzo ważna jest samodzielność w wykonaniu zadania konkursowego:

- Najlepiej by było, gdyby uczestnicy naszego konkursu rzeczywiście osobiście, tak z głębi duszy dokonali wyboru opisywanego pięknego człowieka. Wówczas na pewno powstanie utwór i autentyczny, i przekonujący. Chodzi nam też o to, by przedstawione piękne postaci niekoniecznie były tymi powszechnie znanymi, opisanymi w internecie, lecz raczej takie, które nasi autorzy znają osobiście,  by byli to tak zwani zwyczajni, ale piękni, przez co niezwyczajni ludzie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje starosta Jolanta Gonta.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronach pcpr.powiatsochaczew.pl.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

??????

0 0

Osoba, która publicznie obraża pracowników sprawuje patronat nad ich działaniami. 10:57, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%