Zamknij
REKLAMA

Apel wójta Mońki: dziś ta sprawa dotyczy niewielu, jutro może każdego z nas

13:40, 18.09.2021 | Red.
Skomentuj
REKLAMA

W Kurdwanowie odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące planowanego przebiegu linii Kolei Dużych Prędkości relacji Warszawa – Łódź. Jak informowaliśmy wcześniej, według dwóch z czterech wariantów projektowych tory mają przebiegać przez gminę Nowa Sucha. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele inwestora oraz zainteresowani mieszkańcy.

Mieszkańcy w trakcie spotkania wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec inwestycji, zwracając uwagę na kilka negatywnych aspektów proponowanego przebiegu linii kolejowej. Mieszkańcy zwracali uwagę m.in. na likwidację pól uprawnych o wysokiej klasie gleby, wydłużeniu dojazdu do pól i posesji z uwagi na przecięcie gruntów torami, hałas pociągów, spadek wartości nieruchomości, możliwe wysiedlenia niektórych mieszkańców, obniżenie jakości życia. Mieszkańcy zwracali też uwagę na fakt, że w związku z inwestycją konieczna byłaby wycinka znacznej części obszarów leśnych, których w gminie i tak brakuje. Wielu szczególnie młodych mieszkańców gminy Nowa Sucha, którzy rozpoczęli budowę nowych domów, lub maja to w planach znalazło się w bardzo niekomfortowej sytuacji, bo ich przyszłość jest bardzo niepewna. Pan Paweł, jeden z mieszkańców Kurdwanowa,  w którego bliskim sąsiedztwie miałaby przechodzić kolej, tak skomentował przebieg spotkania.

- Dziś tym "chlebowym" slangiem, usłyszałem o korzyściach z jeżdżenia pod moim płotem 350km/h pociągów KDP - będę miał jak popatrzę w prawo połączenie duchowe ze stolicą , a jak w lewo to mentalne z Łodzią.

Jak zaznacza wójt, gmina nie jest przeciwna inwestycjom ogólnokrajowym, niemniej jednak liczy się z opinią mieszkańców i zachęca ich do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Swoją opinię na temat proponowanych wariantów przebiegu linii kolejowych mogą oni wyrazić przez specjalną ankietę: https://cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych. Po wejściu na stronę trzeba otworzyć zakładkę: STEŚ Warszawa – Łódź , a następnie zakładkę: WYPEŁNIJ ANKIETĘ. Ankieta w wersji papierowej dostępna jest w urzędzie gminy.

- Wypełniając ankietę należy pamiętać, że warianty dotyczące naszej gminy oznaczone są nr 32 i kolorem zielonym oraz nr 34 i kolorem różowym. Zachęcam do wyrażenia swojej opinii wszystkich mieszkańców naszej gminy. Mamy czas do 15 października 2021 r. Dzisiaj sprawa ta dotyczy bezpośrednio mieszkańców Kurdwanowa, Kościelnej Góry i Roztropnej, jutro może każdego z nas – informuje wójt Maciej Mońka.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RolnikRolnik

7 4

chcą okraść polskich rolników z ziemi i tyle, niech sobie pis te całe cpk wsadzi w zad. 20:32, 18.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TranTran

4 4

Wy...ać z tym CPK. Kmioty pisowskie. 21:17, 18.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** ******** ***

2 2

Jepać is :-). 05:00, 20.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

2 1

I ciebie też 13:07, 20.09.2021


tęczowi ???tęczowi ???

2 0

mieszkańcu ty jesteś z pis i chcesz faceta j....., pobożny pisior marzy o facecie, to u was widać standard. 18:35, 20.09.2021


REKLAMA
0%