Zamknij
REKLAMA

Policjanci i strażacy z Sochaczewa w goglach imitujących stan upojenia. Nie było lekko

15:59, 08.09.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy i policjanci z powiatu sochaczewskiego wzięli udział w szkoleniu z bezpiecznej jazdy, zorganizowanym z inicjatywy ministra Macieja Małeckiego oraz starosty Jolanty Gonty. Szkolenie odbyło się na terenie jednostki wojskowej w Bielicach, przeprowadził je Polski Związek Automobilowy.

Szkolenie, z którego skorzystało 10 strażaków i 15 policjantów składało się z kilku części: praktycznej nauki jazdy w różnych warunkach, m.in. na płycie poślizgowej, przejazdy autami na tzw. trolejach, powodujących brak przyczepności tylnych kół czy jazda w goglach imitujących stan upojenia alkoholowego. Część szkolenia poświęcono jeździe pojazdów uprzywilejowanych oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

- W goglach jechało się bardzo trudno. Przejechanie w nich slalomu między pachołkami ustawionymi mniej więcej co 100 metrów było praktycznie niemożliwe. W szkoleniu wzięło udział 10 strażaków, którzy w związku z wykonywanym zawodem poruszają się na co dzień pojazdami uprzywilejowanymi. Jestem przekonany, że wiedza, jaką otrzymali pomoże im w pracy i poza nią – mówi st. Bryg. Piotr Piątkowski komendant KP PSP w Sochaczewie.

Również sochaczewscy policjanci są zadowoleni z efektów szkolenia. Jak zauważa asp. sztab. Paweł Rynkiewicz z KPP Sochaczew emocje po szkoleniu nie opadły szybko:

- Oby ta wiedza nie przydała się nam w życiu , ale gdyby się tak zdarzyło, z jej pomocą będziemy mieli większe szanse na uratowanie siebie lub innych uczestników ruchu drogowego. Emocje po szkoleniu utrzymywały się przez dłuższy czas. Policjanci jeszcze długo po jego zakończeniu rozmawiali o przebiegu spotkania i swoich spostrzeżeniach.

Jak zauważa zaangażowana w projekt radna miejska Selena Majcher, wiedzy nigdy dość, zwłaszcza tej praktycznej:

- Warto być świadomym na drodze i tej świadomości nigdy za wiele. Wiemy, że strażacy i policjanci nierzadko narażają swoje życie i zdrowie ratując nasz dobytek i nas samych, stąd myślę, że taka inicjatywa była potrzebna. W związku z tym ministrowi Maciejowi Małeckiemu oraz staroście Jolancie Gonta należą się podziękowania, podobnie jak gościnnej 3 Warszawskiej Brygadzie Obrony Powietrznej oraz Polskiemu Związkowi Automobilowemu za organizację szkolenia – mówi radna miejska Selena Majcher.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

janjan

3 1

szkolenia to strażakom i żołnierzom muszą już robić by zastąpić słusznie protestujących ratowników medycznych ^^^^^ ^^^ 21:55, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

julajula

11 2

co to za mazowiecka pyza na zdjęciu? 21:59, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbcAbc

0 0

Spójrz na siebie hejerko.
Wrzuć swoją fotkę nieudaczniku. Widać, że ledwo podstawówkę skończyłaś.

17:30, 17.09.2021


UczestnikUczestnik

9 0

Skoro inicjatorem jest Minister i Starosta to czemu wypowiada się Pani Radna a nie pracownicy biura lub starostwa??
Co ma piernik do wiatraka?? 09:17, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BolekBolek

10 1

Bo radna na parcie na szkło!!! Przytyła? 09:34, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taka refleksjaTaka refleksja

2 0

no bez tego posła w Socho nie byłoby już nic, jest wprost niezastąpiony, wszystko załatwia, np.ciepłą wodę, na wszystko daje pieniążki, na kartonach i tekturkach, dba o dobro mieszańców, przykładem mieszkania plus, trafił się nam poprostu wygrany los na loterii życia, co prawda musimy za ten los trochę zapłacić, takie drobne 60 milionów złotych na które razem ze.swoją ekipą zadłużyli.Nasze miasto. 18:09, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

.... ....

1 0

Koryto plus? Wyszło na plus 22:25, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%