Zamknij
REKLAMA

Darmowa mammografia pod Kauflandem w Socho. Dwa sierpniowe terminy

12:52, 02.08.2021 | J.L
Skomentuj Lux Med
REKLAMA

Mieszkanki powiatu sochaczewskiego w wieku 50 – 69 lat wkrótce będą miały możliwość skorzystania z darmowej mammografii. Badania odbędą się w ciągu bieżącego miesiąca dwukrotnie.

Mammobusy, które podróżują po kraju dzięki współpracy trzech podmiotów: sieci Kaufland, centrum medycznego Lux Med oraz podmiotu leczniczego Geneva Trust w samym sierpniu dotrą do 117 lokalizacji, zapewniając tym samym kobietom z całego Mazowsza możliwość darmowych badań mammograficznych. Mieszkanki powiatu sochaczewskiego będą mogły skorzystać z badań w dwóch terminach: 4 sierpnia (mammobus Lux Med) oraz 31 sierpnia (mammobus Geneva Trust). W tych dwóch dniach mammobus pojawi się na parkingu należącym do Kauflandu przy Alei 600-lecia 39.

Z uwagi na reżim sanitarny osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych badań, muszą się na nie zapisać. Zgłoszenia można dokonać poprzez kontakt telefoniczny lub rejestrację internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Telefon do zapisu jest zależny od podmiotu, który będzie przeprowadzał badanie: Lux Med – 58 666 24 44 lub Geneva Trust – 58 767 34 44. Pacjentki są zobowiązane do pozostania w maseczkach ochronnych, zdezynfekowania dłoni oraz zmierzenia temperatury.

Jak informuje biuro prasowe Kauflandu w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi z darmowej mammografii mogą raz na dwa lata skorzystać kobiety w wieku 50 - 69 lat, posiadające ubezpieczenie zdrowotne, które nie chorowały dotąd na raka piersi. Paniom, które znajdują się w grupie ryzyka bezpłatne badanie przysługuje raz do roku. 

W sierpniu mammobusy pojawią się też w pobliskich miastach – w Żyrardowie: 2,6 oraz 7 sierpnia oraz w Płocku – 31 sierpnia.

 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%