Zamknij
REKLAMA

Rowerem po życie córki. Do pokonania 400 kilometrów. Na trasie rajdu Sochaczew

10:32, 10.06.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rano Mikołaj Drożdżyński, tata Marysi, wyruszy rowerem w Rajd po życie córki, czyli w podróż do Warszawy. Do pokonania ma przeszło 400 km, cel jest jeden - nagłośnić historię Marysi, sprawić by usłyszało o niej jak najwięcej osób, aby udało się zebrac brakujące 7 milionów na brakujący lek. Pan Mikołaj zawita również do Sochaczewa. Warto mu kibicować, wspierać.

[FOTORELACJA]10441[/FOTORELACJA]

Mikołaj Drożdżyński nie jest sportowcem, ale dla córeczki, która walczy z SMA i zbiera pieniądze na lek zrobi wszystko.  Rodzina pochodzi z Brenna, niewielkiej miejscowość w powiecie leszczyńskim w Wielkopolsce. U Marysi zdiagnozowano SMA-1 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zaczęła się walka nie tylko o zdrowie dziecka, ale także życie. Na terapię genową Marysi trzeba zebrać 9 milionów złotych. Kilka tygodni temu zaczęła się zbiórka. Na siepomaga.pl utworzono konto, ale wpłat ciągle jest za mało. Są całe 2 miliony złotych i do finału jeszcze daleko.

Organizowane jest wiele zbiórek, w celu zgromadzenia funduszy na leczenie, ale to ciągle za mało. Dlatego tata małej Marysi, Mikołaj Drożdżyński, który jest zdeterminowany w walce o życie swojej córki, postanowił wsiąść na rower i wyruszyć do Warszawy. Nie jest sportowcem, nie ma wypasionego roweru, ale wierzy, że uda się zebrać pieniądze na uratowanie córki, która by mogła zostać poddana terapii, nie może ważyć więcej niż 13 kilogramów. Tata Marysi chce dotrzeć z Brenna do stolicy. Do pokonania ma ponad  400 kilometrów. Wyrusza dziś wcześnie rano o 6 rano. W sobotę po 9.00 rano pan Mikołaj powinien dotrzeć do Warszawy na ulice Woroniczą 17. Mężczyzna jest zdeterminowany i chce dostać się do telewizji śniadaniowej w TVP i przed kamerami zadać pytanie, dlaczego leczenie jego córki aż tyle kosztuje. To pytanie dotyczy nie tylko jego dziecka, ale wielu innych, równie poważnie chorych. Nie wie czy mu się uda, ale będzie próbował.

- Marysia i jej Anioły kontra SMA, tak nazywa się grupa na Facebooku, która wspiera leczenie dziewczynki. To właśnie dlatego pan Mikołaj postanowił przebrać się w strój wróżki i wyruszyć na swoim wysłużonym rowerze po pomoc dla swojej córki do Warszawy przez takie miejscowości jak: Jarocin, Pleszew, Turek, Łęczyce, Sochaczew.  Liczymy, ze dzięki akcji uda się nagłośnić zbiórkę środków na leczenie 5-miesięcznej Marysi, bo ostatnio ona mocno zwolniła. Na terapię genową dziewczynki trzeba zebrać 9 milionów złotych. Nas wolontariuszy stowarzyszenia historia dziecka tak bardzo poruszyła, że zaczęliśmy działać. Zorganizowaliśmy zbiórkę tekstyliów. To co się zadziało pozytywnie nas przerosło. Nie sposób zliczyć ile miejscowości do nas dołączyło, ilu ludzi przekazywało tekstylia. W sumie udało się zebrać z tej jednej akcji około 60 tysięcy złotych. Potem ruszyliśmy z challengem „Złotówki na metry dla Marysi”. Odzew ludzi po raz kolejny nas zaskoczył. Złotówki na metry układają szkoły, przedszkola, kluby sportowe, organizacje pozarządowe, a nawet posłowie. Dodamy, że w jednym metrze są 43 monety. Nie tak dawno był w Lesznie utytułowany siatkarz Piotr Gruszka. Też pomógł. Niedawno wpadliśmy na pomoc zorganizowania charytatywnej kwesty „Cała Polska dla Marysi”. Tylko w jeden dzień w Lesznie i we Wschowie zebrano ponad 20 tysięcy złotych. Takie kwesty organizują też inne miasta. To ciągle za mało – podsumowuje Katarzyna Jaśkiewicz dyrektor Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

W Sochaczewie pan Mikołaj powinien pojawić się w piątek między godziną 18.00, a 20.00. Warto mu kibicować w 400 kilometrowym rajd po życie córki. Na lek dla Marysi potrzeba jeszcze 7 milionów złotych. Wpłat można dokonywać na specjalnie na ten cel utworzonej zrzutce. Jest ona dostępna TUTAJ.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%