Zamknij
REKLAMA

Iłów. Umowa na Malucha+ podpisana

23:10, 09.06.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz podpisał z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, wśród których znalazły się władze gminy Iłów, umowy w ramach programu Maluch+. Podpisano 9 umów na łączną kwotę 4 848 020,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie utworzenia 168 miejsc, w tym na funkcjonowanie 44 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Uroczystość odbyła się 9 czerwca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

[FOTORELACJA]10436[/FOTORELACJA]

Wójt Jan Kraśniewski oraz Skarbnik Agnieszka Brzeska podpisali wczoraj umowę na kwotę 266 560,00 zł na utworzenie i funkcjonowanie 8 miejsc opieki w Żłobku „Maluch+” w Giżycach. Stronę rządową reprezentował Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Uroczystość odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

- W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli przedstawiciele ośmiu jednostek samorządu terytorialnego m.in. burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. Burmistrz Gąbina podziękował Zjednoczonej Prawicy za dobre pomysły i podkreślił, że w ramach programu "Maluch+" otrzymał już kolejne dofinansowania, a cały program znacząco wpływa na dzietność i osiedlanie się młodych rodzin na terenie gminy Gąbin. Zadeklarował również chęć wsparcia gminy Iłów w organizacji i pracy tworzonego w Giżycach żłobka. Gmina Iłów już przystąpiła do realizacji inwestycji. W Giżycach prace zostały rozpoczęte a teren prac zabezpieczony – informuje Urząd Gminy w Iłowie.

W ramach edycji 2021 programu Wojewoda Mazowiecki przekaże kwotę 57 823 547,26 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie utworzenia ponad 4,3 tys. nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz funkcjonowania ponad 11 tys. miejsc opieki.

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%