Zamknij
REKLAMA

Sochaczew: Utrata zanieczyszczona. Biała piana dotarła do Bzury VIDEO

21:56, 15.04.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

 Przed południem 15 kwietnia sochaczewscy wędkarze zauważyli, że coś niepokojącego dzieje się na rzece Utracie w górnym jej odcinku powyżej Żelazowej Woli. Jak relacjonują osoby będące na miejscu, z nurtem płynęła biała piana, a woda miała brunatny odcień. Nieprzyjemne zapachy nie roznosiły się na brzegu. O dziwnym zjawisku, które zbliża się do Bzury na facebookowym profilu Sochaczewski Wędkarz zaalarmował Mariusz Bajurski.

[FOTORELACJA]10236[/FOTORELACJA]

- Aktualnie sytuacja na rzece Utracie jest dobra. Piana była przez około 2-3 godziny. Myślę, że na pewno dotarła do Bzury. Nieprzyjemnego zapachu nie było czuć na miejscu. Substancja na pewno została wpuszczona do rzeki w górnym jej odcinku powyżej Żelazowej Woli. Takie rzeczy dzieją się systematycznie, gdy są opady deszczu nie tylko na Utracie, ale również ma Bzurze rejon Kozłowa Biskupiego czy też ma Pisi – dodaje Mariusz Bajurski.

[WIDEO]588[/WIDEO]

O kolejnym zatruciu Utraty donosi również PZW Sochaczew - Miasto.

- Dziś odkryliśmy na wysokości mostu kolejki wąskotorowej na rzece Utracie zanieczyszczenia komunalne, osadzające się na gałęziach zwalonych do rzeki drzew osady piany i brunatne zabarwienie wody. Piana przypomina typowe mydliny. Mamy nadzieję, że RZGW Wody Polskie zajmie się tym problemem i ustali winowajcę - podkreśla PZW Sochaczew - Miasto. 

Jak zauważa Marek Panek wiceprezes organizacji PZW Sochaczew – Miasta biała piana dotarła do Bzury

- Przypuszczam, że do rzeki wpuszczone zostały ścieki komunalne. Gdyby w pobliżu była myjnia to byłbym pewny, że to od nich. Są tam na pewno detergenty, bo one dają piane. Skoro nie ma myjni, to muszą być zrzuty z szamb – podsumowuje Marek Panek.

Sprawa zatrucia Utraty została zgłoszona do odpowiednich służb. Wkrótce więcej informacji.  

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Też Wędkarz.Też Wędkarz.

2 2

No nareszcie ktoś się tym zajął .Tylko ciekawe jakie będą efekty. Piana na Bzurze jest regularnie od ok poł roku .Codziennie przejeżdżam przez most na Chodakowie i widzę płynące ,,bańki mydlane ,, .Jak w ubiegłym roku była afera z myjnią na Boryszewie i były pobierane próbki wody do badań to przez ok tydzień woda była jak w górskim potoku ,a potem znowu pianka .Panie Mariuszu trzymam kciuki może coś Pan wywalczy!! 07:34, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie wedkarznie wedkarz

1 0

"jak w górskim potoku" - oj chyba grubo przesadziłes 🤣 08:22, 16.04.2021


Fanatyk wędkarstwaFanatyk wędkarstwa

3 0

"O tych s****** z PZW powinniście coś napisać, nie zarybiają tylko kradną!!"
Szczupak jest król wód, tak jak lew jest król dżungli!
🤣🤣🤣🤣🤣 09:19, 16.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

michcio100michcio100

2 0

Gów.o znajdą i gówno zrobią jak zwykle po resztą. Przycichnie i tyle aż do następnego razu.
I tak w kółko 09:22, 16.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%