Zamknij
REKLAMA

Brzozów: uczniowie uczcili święto Chrztu Polski

12:28, 15.04.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj w całym kraju po raz trzeci obchodzone było święto Chrztu Polski. Większość historyków przyjmuje, że chrzest Mieszka I będący jednocześnie symbolicznym chrztem Polski odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r.  Święto jest nowe, ustanowił je Sejm RP dopiero 22 lutego 2019 i od tej pory służy inspiracji do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego. Każdy, kto chciał uczcić to święto, mógł wczoraj wywiesić flagę. Uczynili to m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym.

[FOTORELACJA]10234[/FOTORELACJA]

Jak zauważa nauczyciel, Jadwiga Banasiak właśnie wczoraj 14 kwietnia przeprowadzono pogadanki na temat chrześcijańskich korzeni naszego państwa oraz znaczenia przyjęcia chrztu przez Mieszka I dla rozwoju naszej Ojczyzny.

- Dzieci pozytywnie odpowiedziały na apel fundacji Słowo. Młodsze wykonały piękne chorągiewki, a starsze wywiesiły flagi na swoich budynkach, aby w tym trudnym czasie pandemii podkreślić wagę tego święta i przynależność do Polskiego społeczeństwa. Był to piękny element wychowania patriotycznego, który może skłonić nie jednego Polaka do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.

Do udziału w akcji i do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi zachęcała Akcja Katolicka wraz z Fundacją Słowo.

- To nie tylko podkreśliło wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoliło zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo – dodaje fundacja Słowo.

Święto Chrztu Polski jest świętem państwowym, a nie kościelnym.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

LolekLolek

1 3

Co. To. Za. Przebieranicy 18:24, 15.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do. Lolekdo. Lolek

1 0

Te obchody takiego święta .....to śmieszna rzecz...🤠 20:25, 15.04.2021


JaJa

1 0

Tak na marginesie-dawniej jeśli się coś w szkole świętowało to uczniowie byli ubrani na galowo.Tutaj uczennice wygladajajak z łapanki na zasadzie -kto będzie przechodził obok szkoly tego myk-łapiemy i zrobimy zdjęcie .Zwykla ustawka. 20:31, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JakJak

0 0

Ta. Pani. Od. Religia. Niech. Się. Weźmie. Do. Roboty. A. Nie. Opowiada. Dzieciom. Glopoty. Do. Kostki. Ukladania 10:01, 16.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%