Zamknij
REKLAMA

Klub Seniora Radosna Jesień z Teresina pokłada nadzieję w szczepionkach

13:13, 07.04.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Czas pandemii to trudny okres dla członków Klubu Seniora. Radosna Jesień z Teresina. W przyszłym roku teresiński klub będzie obchodził 10-lecie istnienia.  W swoich szeregach skupia ponad 200 członków. Dominują panie, choć z każdym rokiem coraz więcej jest panów. Pandemia mocno ograniczyła działalność seniorów. Wielu pokłada nadzieję w szczepionkach, że dzięki nim będą mogli wrócić do aktywności.

Klub Seniora Radosna Jesień z Teresina czeka na powrót do normalności. Wielu członkom doskwiera samotność i możliwość spotkań jest bardzo ważna dla ich psychiki. Jak mówi Bożena Dentko z klubu, największą nadzieję dają tutaj szczepionki.

- Już spora grupa 70-latków z naszej gminy została już zaszczepiona podwójną dawką. Jako seniorzy jak najbardziej popieramy akcję szczepień. Wszyscy chcą być zaszczepieni i poczuć się bezpiecznie i tym sposobem wrócić do normalności i spotkań. Duża część seniorów, to osoby samotne. Samotność potrafi zabić. Dlatego trzeba z nią walczyć.  Szczepienia sprawią, że może w niedalekiej przyszłości będziemy mogli się spotykać i wyjeżdżać na wycieczki. Na co dzień próbujemy się wzajemnie wspierać w różnych sytuacjach życiowych. Staramy się być w kontakcie z osobami, które potrzebują naszego wsparcia  

Mimo trwającej pandemii Klub Seniora Radosna Jesień nie zawiesił swojej działalności.

- W ubiegłym roku udało nam się zaprosić seniorów na Noc Seniora. Zorganizowaliśmy wczasy nad morzem.  Raz na kwartał mamy również możliwość redagowania dodatku do bezpłatnego miesięcznika „Prosto z gminy”, w którym mamy stałe rubryki: kulinarną i kulturalną. Wzięliśmy również udział w konkursie grantowym Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Nasz projekt nosił tytuł: „Jak zapewnić bezpieczeństwo i przywrócić do aktywności seniorów w czasie pandemii”. Aktualnie też staramy się działać, oczywiście zgodnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W ciągu tygodnia w naszej kawiarence odbywają się spotkania w nielicznym gronie, często po pięć osób.

[ZT]54324[/ZT]

[ZT]52249[/ZT]

 

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RafałRafał

1 0

Szkoda,że jako seniorzy nie jesteście państwo odpowiedzialni,jechać podczas pandemii na wycieczkę,to szczyt nieodpowiedzialności. Niestety dla większości wycieczkowiczów i w dodatku ich rodzinom ,skończyło się to covidem . Brawo za myślenie, stare porzekadło się sprawdza: stary a *%#)!& ,bez obrazy 15:03, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%