Zamknij
REKLAMA

Nocowanie na dziko w Kampinosie. Jest odpowiedź KPN

13:57, 26.02.2021 | K.Ż
Skomentuj foto: M. Szajowski - KPN
REKLAMA

Lasy Państwowe od 1 maja udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. W jednym miejscu może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Biwakujący będą musieli potem przywrócić miejsce do stanu wyjściowego, przede wszystkim posprzątać po sobie – zgodnie z zasadą leave no trace (z ang. nie zostawiaj po sobie śladów). Wiele osób zastanawiało się czy programem „Zanocuj w lesie” objęty będzie również Kampinoski Park Narodowy.  Szybko pojawiła się odpowiedź parku w tej sprawie.

- Odpowiadając na liczne pytania kierowane do nas w związku z programem pilotażowym Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” informujemy, że działania zawarte w projekcie dotyczą jedynie obszarów zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe. Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego przebywać można jedynie na obszarach i w miejscach udostępnionych (m.in. polany wypoczynkowe, szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne) w sposób zgodny z ustawą o ochronie przyrody i obowiązującymi zasadami podanymi na naszej stronie, których celem jest ochrona przyrody Puszczy Kampinoskiej. Wszelkie działania mogą być prowadzone w porze dziennej (od wchodu do zachodu słońca) – informuje Kampinoski Park Narodowy.

 

Biwakowanie jest możliwe wyłącznie na obszarach nie stanowiących własności skarbu państwa w zarządzie parku. W Kampinoskim Parku Narodowym są to:

- Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy ZHP w Starej Dąbrowie www.staradabrowa.stoleczna.zhp.pl

- Osada Puszczańska PTTK w Tułowicach www.osadapuszczanska.pl

- Park Rozrywki w Julinku www.julinek.com

- gospodarstwa agroturystyczne.

[ZT]56675[/ZT]

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AlbertAlbert

1 1

Super. Takie przepisy są już w innych państwach. Cała Skandynawia ma to super dopracowane. Polecam takie miejsca na Bornholmie. Są tam zarówno tzw. prymitywne pola namiotowe oraz sheltery. Tutaj link do mapy https://visitbornholm.com/pl/mapa?f=295 14:57, 27.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%