Zamknij
REKLAMA

Wisła w powiecie sochaczewskim znów do góry. Najwyższy stopień ostrzeżenia IMGW

11:45, 24.02.2021 | M.F
Skomentuj foto źródło UM Młodzieszyn
REKLAMA

Niestety, dziś na całym odcinku Wisły w powiecie sochaczewskim, jak również w Wyszogrodzie i Płocku, odnotowano dalsze wzrosty poziomu wody. Niemal wszędzie rzeka przekracza stany alarmowe. W związku z sytuacją IMGW wydał ostrzeżenie o trzecim, najwyższym stopniu zagrożenia dużym wahaniem poziomu wody, co związane jest z utrzymującym się na rzekach zlodzeniem.

We wtorek 23 lutego IMGW (Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, wydział w Warszawie) wydało ostrzeżenie hydrologiczne występowania na Wiśle w naszym rejonie zjawiska wezbrania z przekroczeniem stanów alarmowych (zagrożenie ma trzeci, najwyższy stopień). Poniżej pełna treść ostrzeżenia:

Na Wiśle od ujścia Narwi do zbiornika do zbiornika we Włocławku przewiduje się dalsze wahania poziomu wody przy przekroczonych stanach alarmowych związane z utrzymującym się na rzece zlodzeniem.

Ostrzeżenie obowiązuje do 25 lutego br.

W dniu dzisiejszym, 24 lutego, gminy Młodzieszyn i Iłów poinformowały o dalszym wzroście poziomu Wisły na ich terenach. Na wodowskazie w Arciechowie rano rzeka osiągnęła poziom 550 cm (40 cm powyżej stanu alarmowego).

[ZT]56649[/ZT]

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%