Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Iłów czekają na odbiór śmieci. Pytania i odpowiedzi

10:26, 23.02.2021 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Na naszą redakcyjną skrzynkę jeden z radnych gminy Iłów przesłał kopię pisma firmy Eneris, w oryginale skierowanego do wójta Iłowa i do wiadomości radnych, dotyczącego aktualnej sytuacji „śmieciowej” w gminie Iłów. Spółka, będąca jednocześnie dotychczasowym odbiorcą odpadów w gminie oraz przegranym ostatniego, nadal niesfinalizowanego przetargu na tę usługę, „podtrzymała” w piśmie swoją chęć doraźnego odbierania śmieci od mieszkańców do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia postępowania. O komentarz poprosiliśmy wójta Jana Kraśniewskiego.

Niełatwe tygodnie przeżywają w ostatnim czasie mieszkańcy gminy Iłów. Mimo że, jak wszystko na to wskazuje, będą mieć najniższą stawkę za odbiór odpadów w naszym powiecie, te nie są od nich odbierane od początku stycznia. Problem stanowi nierozstrzygnięty do dziś przetarg na tę usługę. A rozstrzygnięty nie jest, ponieważ firma, która postępowanie przegrała, odwołuje się od jego wyniku. To ta sama firma, która dotąd odbierała śmieci od mieszkańców i która wygrała pierwszy, unieważniony przez wójta przetarg (z uwagi na zbyt wysoką cenę). W drugim przetargu Eneris, bo o niej mowa, musiała po raz pierwszy zmierzyć się z konkurencją. Ceny znacznie spadły, ale to ostatecznie konkurent dał niższą stawkę i wszystko wskazuje na to, że to właśnie on przetarg wygra (Eko-Maz sp. z o.o.).

Na naszą redakcyjną skrzynkę jeden z radnych gminy Iłów przesłał kopię pisma firmy Eneris, w oryginale skierowanego do wójta i do radnych, z którego wynika, że z uwagi na sytuację, dla dobra mieszkańców spółka jest gotowa odbierać śmieci od mieszkańców do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu, w trybie zamówienia z wolnej ręki. Takie rozwiązanie niewątpliwie ulżyłoby mieszkańcom. Poniżej stosowny cytat z przywołanego pisma:

„W związku z zakończeniem świadczenia przez spółkę ENERIS Surowce S.A. usługi odbierania i zagospodarowywania odpadów na podstawie umowy oraz trwającym postępowaniem w sprawie udzielenia zamówienia na rok 2021, od początku 2021 roku na terenie gminy Iłów nie są odbierane odpady.

W tej sytuacji w trosce o mieszkańców i środowisko spółka ENERIS Surowce S.A. po raz kolejny informuje, że podtrzymuje swoją chęć niezwłocznego podjęcia zbiórki odpadów do czasu rozstrzygnięcia postępowania. Już dnia 3 lutego 2021 r. podczas spotkania z Panem Wójtem przedstawialiśmy propozycję natychmiastowego podjęcia zbiórki. Obecnie, mając na uwadze fakt, że odpady nie są odbierane niemal od dwóch miesięcy, co samo w sobie powoduje zagrożenie epidemiczne, które w czasie pandemii staje się szczególnie groźne, podtrzymujemy swoją propozycję współpracy.

Proponujemy zatem zawarcie umowy w trybie zamówienia z wolnej ręki do czasu rozpoczęcia świadczenia usługi przez podmiot wyłoniony w postępowaniu przetargowym. Na terenie nieruchomości rozstawione są nasze pojemniki, w których gromadzone są odpady, zatem podjęcie przez nas działań z odbiorem może być niezwłoczne po uzgodnieniu warunków”.

O komentarz do pisma, zwłaszcza co do propozycji tak istotnego z punktu widzenia mieszkańców doraźnego odbioru od nich śmieci, poprosiliśmy wójta Jana Kraśniewskiego. Publikujemy jego odpowiedź w całości.

W związku z upowszechnieniem przez  „wybranych radnych z gminy Iłów” (cyt. z lokalnych mediów) pisma ENERIS Surowce S.A. z dnia 19 lutego 2021 r. wyjaśniam, że dla nikogo nie jest odkryciem, że zgodnie z prawem zawarcie umowy doraźnej jest formalnie możliwe. Ja takiej umowy chciałbym uniknąć, gdyż zamówienie z wolnej ręki zawsze wiąże się z dopuszczalnym przez prawo, ale jednak ograniczeniem konkurencyjności. Rozważałem to wielokrotnie, ale każde rozwiązanie jest trudne do wykonania.

Z troską i dobrocią firmy i „wybranych radnych” jestem już obyty. Nie jestem zaskoczony postawą jednych i drugich. Wiele razy byłem dopytywany, czy do przetargu na usługę odbierania i zagospodarowania odpadów przystąpi więcej niż jedna firma. Dla obsługującej nas dotychczas firmy stworzył się duży problem, bo do II przetargu przystąpiła firma konkurencyjna. Pierwszy przetarg na  2021 r.  był rozstrzygnięty wcześniej niż w ostatnich kilku latach, ale firma bez skrupułów „dowartościowała” Mieszkańców kwotą dającą stawkę 39 zł/osobę i podjąłem trudną decyzję jego unieważnienia. Stawka była nie do zaakceptowania społecznie i finansowo.  Po unieważnieniu przetargu odbyła się rozmowa z przedstawicielem firmy w obecności pracowników UG w sprawie doraźnego odbioru odpadów (info. nr 26 o działalności wójta-ilow.pl). Nawet po tej rozmowie nikt nie przypuszczał , że w II przetargu firma złoży ofertę tak odbiegającą od pierwszej. Co było powodem, że oferta zmniejszyła się o blisko 30 % (651 tys. zł)?

Oferta konkurencyjna była natomiast o kolejne 150 tys. zł niższa. Zaczęły się odwołania. Nie przeczę, że zgodne z prawem, ale to samo prawo dotyczy  też drugiej firmy. Naciski na doraźny odbiór, proszenie o pomoc  „wybranych radnych”, powołujących się jak zwykle na dobro społeczne, też mnie nie zaskakują. Przez cały rok Gmina borykała się z nadmierną  ilością odpadów, zadawaliśmy pytania, kontrolowaliśmy ilości. Nadal prosimy o wyjaśnienia i dokumentację. Reakcją  jest pismo z wyrazami rzekomej troski o Mieszkańców i szkodliwość dla środowiska. Wiem, że Mieszkańcy borykają się z uciążliwością. Dla mnie nie jest to sytuacja komfortowa – też jestem mieszkańcem. Nie przyłożę jednak ręki do wyeliminowania tak długo oczekiwanej konkurencji.  Już mamy  wymierne efekty, bo  w tym roku nie wrócimy do stawki 36zł/osobę (dla budżetu 39 zł – to mniejszy wydatek o 210 tys., a pieniądze można zdecydowanie lepiej spożytkować). Dobrze, że po II przetargu  można było uchwalić stawkę 28 zł.

Mieszkańcy pytają często, dlaczego w styczniu mają płacić stawkę aż 36 zł i w ogóle, dlaczego mają płacić, skoro odpady nie są odbierane. Wyjaśniam, że po I przetargu taka stawka została podjęta uchwałą Rady Gminy i nie można jej zmienić wstecz. Obydwie kalkulacje, po I i II przetargu  i ulga od gospodarstwa 10 zł za deklarację kompostowania we własnym zakresie odpadów „zielonych”, zostały podjęte z korzyścią dla Mieszkańców. Do przetargu kalkulowano odpady z całego roku i wszystkie odpady zamierzamy odebrać, stąd konieczność zapłaty. 

Nie zamawiam odbioru doraźnego, bo firma konkurencyjna kalkulowała ilość odpadów z całego roku  i taką chce odebrać. Też mogłaby się odwoływać.  O ile brak odbioru jest bardzo uciążliwy, to cena jest wyjątkowo korzystna. Celem nadrzędnym jest utrwalenie tej ceny na następne lata.  Oczekuję, że Mieszkańcy pomogą  osiągnąć ten cel.  Kluczem  jest utrzymanie zasad konkurencyjności.

Powyższe Informacje przekazałem Sołtysom na spotkaniu z w dniu 18.02.2021`r. w obecności Radnych, w tym Wiceprzewodniczącego Rady P. Wasilewskiego i Przewodniczącego komisji budżetowej M. Ziółkowskiego.

Myślę, że jesteśmy na ostatniej prostej do zakończenia  kryzysu. Nie wszystkim to jednak chyba odpowiada.

Jan Kraśniewski - wójt

[ZT]56533[/ZT]

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (51)

WyborcaWyborca

16 15

Wójt jakiego nam trzeba! 10:51, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gfdfggfdfg

18 10

NIektórzy radni to chyba w łape dostali !!!!!! 11:15, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToTo

12 17

To wójt chyba dostał w łapę bo trzyma smieci 12:04, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Takie sobie Takie sobie

16 11

Tak czytam ten komentarz wójta i dochodzę do wniosku że to bardzo niezgodny gość uparty i egoista! Jego musi być na wierzchu. I te pokrętne tłumaczenie. Wszysty winni tej sytuacji tylko nie on. Jak dzieciaki w szkole. Widać mu się udzieliło od młodzieży przez te lata nauczania? 14:06, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do takie sobieDo takie sobie

20 7

Sławomir odpuść sobie bo ani mądry ani ładny z Ciebie chłopak 14:25, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KairaKaira

5 5

Mój Sławomir jest najładniejszy. 14:40, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DrobiniakDrobiniak

4 14

Janek nie daj się! Tak trzymać! Widać że Drobiniak. 16:14, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiektywnyObiektywny

14 0

Możecie się przelicytowywać, wyzywać. Ja chcę wiedzieć jedno. Kiedy zostaną odebrane śmieci? Kiedy skończy się ta "ostatnia prosta"? 16:15, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do DrobniakaDo Drobniaka

8 12

To niech spada do Drobina a nie mąci i sieje zamęt u nas i do tego nie ma szacunku dla mieszkańców no jest parę wyjątków i niech pamięta ze wojtem sie tylko bywa to zależy tylko od nas i lepiej niech sie weźmie uczciwie za prace bo nam jest wstyd za niego a glosowaliśmy za nim 16:31, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zbieracz Zbieracz

12 7

Jeszcze chyba sobie je trochę potrzymamy bo garaże juz śmierdzą a popiół to juz są sterty worków ale tak to jest jak ktoś czyli włodarz budzi się z ręką w nocniku kiedyś tak nie było i my mamy płacić za niewykonaną pracę to ktoś tu jest chory na głowę ale pretensje ma sie do wszystkich tylko nie do siebie paranoja to jego za.........y interes i obowiązek jako gospodarza bo tylko on jest tu decydującą osobą 16:49, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bronek kbronek k

8 7

jaki wójt taki przetarg.jaki gospodarz taki koń 17:04, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

14 8

Cytat z wypowiedzi wójta ""Nie zamawiam odbioru doraźnego, bo firma konkurencyjna kalkulowała ilość odpadów z całego roku i taką chce odebrać"".To o interes firmy dba JPK3 czy o interes mieszkańców ? coś tu szyte jest 17:07, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do ABCDo ABC

7 8

Interes firmy reprezentuje JPK to widać.Wybory za 2.5 roku? kampania kosztuje. 17:21, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FredFred

11 8

A moze by tak zawieźć choćby worki żółte z plastikiem i zlozyc wójtowi i na parkingu lub wejściem do urzędu. Jak moze ze 150 worków. Może e to przyspieszy podjęcie decyzji. 17:47, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KilerKiler

7 7

Ma parasol ochronny w postaci komrzy Ministranta i robi co chce? I sanepid też ma w czterech literach. 17:51, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

9 4

Na FB Urzędu Gminy w Iłowie jest post odnośnie kalkulacji kosztów a pod nim m. in. komentarz Pani Łucji, która cytuje przepis Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach: Art. 6s. W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2.
Może to jest wyjście z sytuacji...mieszkańcy zamówią firmę, zapłacą rachunek za odbiór odpadów, przedstawią go gminie, a gmina im później powinna zwrócić. Tak do rozważenia. 18:01, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do MieszkaniecDo Mieszkaniec

6 7

Udostępniajmy te ważne informacje na feisie. I faktury do UG i JPK3 18:10, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

7 9

Nie namawiajcie ludzi do hejtowania i nienawiści do drugiego człowieka.Jest to trudny czas dla wszystkich.W momencie kiedy wójt walczy o niższe stawki dla wszystkich mieszkańców to pan przewodniczący poleciał do radia chwalić się Eko pomnikiem za czyje pieniądze? 18:38, 23.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do MiśDo Miś

5 7

Wywiad był chyba w czerwcu, więc co ma jedno do drugiego? ST mówił, że można zamiast Otwarcia lasu zorganizować Eko piknik i zaprosić do jego udziału firmę odbierająca odpady, nieważne jak by to firma była. Z tego co wiem to przewodniczący przy organizacji różnych wydarzeń nie sięga po fundusze z budżetu gminy. Jeśli już to bardzo rzadko. Przecież wszystkie informacje są jawne lub powinny być. 19:10, 23.02.2021


ABCDABCD

9 8

To w czyim interesie działa wójt? Mieszkańców czy firmy z Płocka, skoro dla nich chce trzymać odpady? 19:02, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LosLos

10 5

A w czyim interesie działa klub radnych razem?Mieszkańców?ŻartSzkoły w Giżycach zamykać nie chcieli A w głosowaniuWSTRZYMUJĄ SIĘ Maluch plus też się nie podoba POPATRZYMY Do wójta zaufania nie mają A my mamy mieć do Radnych?My poczekamy na wasze listy do podpisania,KANDYDACI 19:32, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariaMaria

8 9

Krasniewski pisze, że tak jak inni - też jest mieszkańcem Gminy Iłów. Raczej mieszkańcem jest tylko w tygodniu, przychodzi weekend i chyc do Płocka. Ciekawe czy deklarację za śmieci złożył w Iłowie? 19:55, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do ABCDDo ABCD

7 6

Pewnie ze ciągnie w stronę Płocka bo tam nawet ze dwa autobusy jeżdżą a do Sochaczewa od nas jak w piosence nic i nic i zero 20:18, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do LOSDo LOS

4 6

To może Ty swojej kandydatury nie wystawiaj bo żeby zrobić to wszystko co piszesz to trzeba kupę kasy wyłożyć a w budżecie jej nie ma widocznie Klub Razem umie liczyć a kto tu jest matematyk i co do zaufania to JPK 3 zostaje w tyle juz nas wykiwał na odpadach wiec nawet komża nie pomoże 20:34, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

9 3

A jeśli chodzi o autobusy to podziękujcie pani Wasikewskiemu.Temu Radnemu nie podobał się zapis w uchwale i zablokował możliwości dodatkowego transportu.Na innych gminach to się podoba Ale w Iłowie absolutnie obłuda 21:12, 23.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do MiśDo Miś

1 0

Ani pisać, ani czytać ktoś nie umie. 14:43, 24.02.2021


Do MiśDo Miś

0 1

A coś więcej i konkretniej? Która to uchwała?
Cytat z tuSochzczew: "- Zwołanie sesji nadzwyczajnej podyktowane było tym, że 26 stycznia 2021 roku gmina Iłów podpisała umowę z wojewodą mazowieckim w ramach realizacji Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie gminy Iłów, na kwotę 360.947,40 zł. Podjęcie stosowanej uchwały było konieczne, abyśmy mogli zawrzeć umowę z przewoźnikiem – podsumowuje wójt Jan Kraśniewski."
15:55, 24.02.2021


LosLos

2 2

Na co nie ma kasy?Mówisz o maluchu plus?Na seniora też miało nie być,poznacie ludzi możliwości lepszego jutra.Jeszcze takiej rady w Iłowie nie było 21:18, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

( ....)( ....)

5 7

Sami pisarze w tej gminie Iłów. Co to za Radni: Na sesji- kłótnia, artykuł się ukarze - kłótnia. Co Oni sobą reprezentują? Co to za radni, którzy o swoje środowisko nie dbają. Ptak nawet do swojego gniazda nie narobi, a Oni. Panie Wójcie głowa do góry i tak dalej. To jest człowiek, który dba o swoje środowisko. W sąsiedniej gminie o nakrętkach piszą i wszyscy klaszczą. Tak się dba o swoje środowisko. Zespół Radnych Razem w Iłowie to z innej gliny. 22:11, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do tego wyżej Do tego wyżej

7 1

RADOSŁAW NIE SIKAJ 22:47, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

4 6

Ludzie ogarnijcie się Wójt nie zrobił tego aby nam dokuczyć lecz byśmy mniej płacili.Bardzo dobrze zrobił że unieważnił przetarg mimo niedogodności jakie teraz wystąpiły.Może do firm śmieciowych dotrze że nie są bezkonkurencyjne i nie mogą żądać cholendarnych stawek za śmieci.A to posunięcie poskutkuje na przyszłość i firmy śmieciowe zreflektują się .Jest okres zimowy więc spokojnie śmieci nie stanowią zagrożenia epidemicznego.Odrobinę cierpliwości , zaufania i więcej empatii. 23:33, 23.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnyObiektywny

4 0

Problem tkwi w terminie. Podejmując, słuszną decyzję, o ponownym przetargu, należało przewidzieć iż może to być proces, bo zakładam, że urzędnicy znają procedury przetargowe. Powinien być plan B, na ewentualną procedurę odwoławczą. Dzisiaj z odbiorem naszych śmieci jest jak z pandemią, nie wiemy kiedy się skończy i co dwa tygodnie otrzymujemy nowe informacje, że jeszcze nie teraz.
05:36, 24.02.2021


PrzyszłośćPrzyszłość

10 0

Ciekawe jak będzie z odbiorem na 2022, bo samorząd pali mosty za sobą. Ciekawe kto stoi za cudem, że firma z Płocka przystąpiła do przetargu? W tej kadencji coś dużo powiązań z "Płockiem": Sekretarz, Dyrektor SP, samochód dla GOPSu... 08:41, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

przemoprzemo

2 0

przyszłość z Płocka.......
21:54, 24.02.2021


KoloKolo

2 6

Do czego ci te informacje?Zainteresuj się bardziej dlaczego nie spływają tak dawno obiecywane dotacje od marszałka.A tak radni mieli pomagać,skończyło się na płomiennych obietnicach i ciągłym przeszkadzaniu 09:58, 24.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Do KoloDo Kolo

2 0

Właśnie, jak masz takie dobre informacje, to się dowiedz czemu nie spływają, co się dzieje?
Urząd Marszałkowski przekazuje środki na podstawie złożonych wniosków. Ile wniosków jest/było złożonych i co się z nimi dzieje? Widać że jesteś dobrze poinformowany to nie powinno być kłopotu z odpowiedzią. 11:12, 24.02.2021


do Do Kolodo Do Kolo

4 1

M.in. droga na Miękinkach. W jednym roku nie było środków, a w drugim jak już były to droga nie przylegała w całości do gruntów ornych. W poprzednim to wcale nie przeszkadzało. 13:19, 24.02.2021


...do Do Kolo...do Do Kolo

2 0

A to droga gminna czy powiatowa? 15:21, 24.02.2021


Do PrzyszłościDo Przyszłości

5 3

A kto stoi za tym ?Jak myślisz? Płocki AKTYW PARTYJNY i UKŁAD TOWARZYSKO BIZNESOWY z byłym prezesem ORLEN na czele. I tym o to sposobem mamy JAWNIE SPRAWNIE GOSPODARNIE. 10:44, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DROBINDROBIN

4 5

JANEK BĄDŹ TWARDY!!!!! 12:35, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak takTak tak

6 1

Tak bądź twardy jak młot i zawiły jak sierp. 17:30, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ewa Ewa

3 6

kiego wy się czepiacie wójta przecież dobrze zrobił ale jak by więcej firm przystąpiło do przetargu to jeszcze taniej by było a przypomnijcie sobie gdzie popiół wysypywaliście gdzie wywoziliście śmieci jak nie było ustawy co zapomniało się z skąd pochodzicie -- droga w Hendrykowie potrzebuje utwardzenia możecie tam rozsypać a zmieszane mogą poczekać bo i tak kwota 28 zł od osoby za śmieci to wysoka bo nie przyjeżdżają co tydzień żeby zabrać tylko 1 w miesiącu a w miastach tak płacą i mają co tydzień zabierane ja mam do tej pory 1/2 kosza i 1/2 worek żółty szkła brak a popiołu nie mam bo jest gaz i nie jestem produkcją śmieci to ja powinnam płacić od kosza a nie od osoby 19:12, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do PRZYSZŁOŚĆDo PRZYSZŁOŚĆ

6 1

Któregoś pięknego dnia sie obudzimy i dowiemy sie ze IŁÓW podlega pod Plock ale czytając niektóre ostatnie komentarze to pracownicy i aktyw partyjny JPK 3 dostali prikaz i bardzo sie uaktywnili 19:55, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Do Przyszłoścido Do Przyszłości

2 1

sądzisz wszystkich na podstawie swojego zachowania. Masz prikaz się stawiać ......ale sam nie wiesz o co chodzi..... tak na Gilówce jeden mówi, że się już pogubił, o co to chodzi...... a jak miał problem to przestali go najeżdzać...... bo dostali prykaz, mówi Ci to coś...... 22:00, 24.02.2021


PRZETARGPRZETARG

5 1

Dlaczego jeśli wojt chce zrobić przetarg na inny obiekt czy jakąś gminna działkę to jest ogłaszany duzo duzo wcześniej a cos tak ważnego jak odbiór śmieci zostawia sie na ostatni moment niby sie dogadują ale jakaś umowa tez musiała byc skoro firma sie odwołuje i następuje wielkie BUUM spada z nieba firma z Plocka duzo tańsza i wtedy rwetes bo to wina rady a wojt wielki człowiek bo znalazł tanią firmę czy to nie dziwne inne gminy mają śmieci odbierane normalnie od stycznia a u nas to jeszcze wielki znak zapytania 20:27, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciekawe...Ciekawe...

5 0

Ciekawym końcem śmierdzącej śmieciowej historii w Gminie Iłów może być sytuacja, gdy KIO weźmie pod uwagę odwołanie Eneris i Kraśniewski będzie musiał podpisać umowę.... Należy przyjąć, że jest na to 50% szans. Wtedy cały plan Kraśniewskiego i firmy Eko Maz legnie w gruzach i obiecany tonaż śmieci z Gminy Iłów nie pojedzie do Płocka. Ten cały Kraśniewski nie dba o to by jak najszybciej odebrać śmierdzące odpady od mieszkańców a o to by zapewnić potencjalnie "nowej" firmie tonaż śmieci. Za kilka dni będzie marzec a sochaczewski sanepid siedzi cichutko jak "myszka pod miotłą", ciekawe kto za tym stoi? Ciekawe również, jak do tego podszedł by Wojewódzki Sanepid.... Mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy! 10:01, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jolantajolanta

4 0

Janek? MIĘKISZONIE ! 14:42, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SĄSIADSĄSIAD

5 1

Śmierdzące sprawy i ich załatwianie tępo idzie hetmanowi gminy ale tworzenie nowych etatów na życzenie idzie jak lodołamacz bo jest nowy pracownik juz go widziałem a pozostali tez nic nie robią jak z laski zejdą na dół do petenta i jak tu załatwić sprawę nie mówiąc juz o dostaniu sie do wojta a co do śmieci to zaraz będziemy mieli hordy szczurów w Ilowie bo robi sie coraz cieplej i plaga będzie sie rozmnażać jestem prostym zwykłym mieszkańcem niby władza i rzady poprzednika była zła ale teraz to jest dzia.......wo i prywata i za chwile zjedzą nas szczury i myszy a jeszcze gorzej jak sie zmutują 19:37, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do EwyDo Ewy

4 0

My sie wojta nie czepiamy tylko chcemy zeby swoja prace wykonywał tak jak należy a Pani wypowiedz kojarzy mi sie z pracownikiem UG który najpierw byl na stażu potem roznosił jakieś umowy następnym zajęciem bylo troch to trochę tamto np.SENIOR+ a w tej chwili krzesło w GOPS na zastępstwie i to chyba na dłuższy czas a ze ma pani gaz to nas nie obchodzi i proszę ludzi nie pouczać i nie doradzać w sprawie wywożenia popiołu na Henryków na drogę i dokładać jeszcze na paliwo a może i na mandat a potem za wywóz śmieci nie wszystkich na to stać bo nie maja takich pensji no i wypasionych aut 20:09, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do wójta Do wójta

1 0

dostaliśmy juz informacje w sprawie opłat za śmieci za pierwszy kwartał 2021 ale gdzie wykonana praca czy jak wójt budował dom czy kupował działkę to tez najpierw dawał kasę a robota kiedyś będzie wykonana a może ma nas za ciemny wiejski naród a może potrzeba kasy na zatrudnienie 3 sekretarki czekamy na jakieś wyjaśnienia konkretne i jasne ale nie w radio tylko na lamach lokalnej prasy panie hetmanie bo my nie mamy takich zarobków jak pan czy pracownicy UG 12:25, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

Tak dla sprostowania, nie wiem jak u innych ale u mnie ostatnio smieci odebrane były 16 grudnia więc jakby leżą trochę dłużej niż od początku stycznia. 17:06, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%