Inicjator i główny organizator Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię, skąd jestem” Daniel Janiak nie miał wątpliwości, że wydarzenie mimo pandemii musi się odbyć. I się odbędzie. W formule online, ale z innym otwarciem. Bo tym razem wydarzenie kierowane jest również do mieszkańców spoza granic naszego powiatu. Jest też inna nowość. Od tego roku festiwal dedykowany będzie za każdym razem innej, ważnej postaci dla historii i kultury Polski. W tym roku jest nią wybitny poeta Krzysztof Kamil Baczyński.
[FOTORELACJA]10028[/FOTORELACJA]
Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię, skąd jestem" odbędzie się w Sochaczewie już po raz ósmy. Wydarzenie każdego roku przyciąga setki uczestników, a koncert finałowy kilka razy większą publiczność. Swoją rangę i popularność zawdzięcza bardzo dobrej organizacji i wysokiemu poziomowi prezentacji. Uczestnicy sięgają po bardzo ambitny i wzruszający repertuar, a wykonanie utworów często ma charakter poruszających interpretacji aktorskich. Te emocje są najważniejsze dla głównego organizatora i inicjatora festiwalu Daniela Janiaka.
- Energia, jaka wyzwalała się podczas eliminacji, uczucia, jakie wywoływał następnie koncert finałowy, niejednokrotnie wyciskały łzy z oczu tak uczestnikom, jak publiczności. Ja sam niejednokrotnie nie mogłem opanować wzruszenia. W tym roku najbardziej będzie mi brakowało właśnie tych bezpośrednich kontaktów, tej atmosfery, jaką może wyzwolić tylko żywy kontakt z innym człowiekiem i kulturą. Liczę jednak, że mimo formy online wzruszeń nie zabraknie.
W tym roku bowiem, ze względów oczywistych, festiwal ma formę online. Nagrane przez uczestników piosenki lub wiersze należy przesłać (korzystając z udostepnienia z darmowego dysku google) do 12 marca br. na adres [email protected]. Koniecznie należy dołączyć do nagrania kartę zgłoszenia uczestnictwa.
Formuła online to nie jedyna (miejmy nadzieję, że przejściowa) nowość w organizacji wydarzenia. Inną, ważniejszą, bo bardziej trwałą, jest poświęcenie tegorocznej edycji festiwalu Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.
- Chcemy, by od tego roku każdy kolejny festiwal dedykowany był innej, wyjątkowej postaci dla historii i kultury Polski. Oczywiście nie chodzi tu o to, by uczestnicy prezentowali jedynie utwory związane z daną osobą, tu pozostawiamy tak jak zawsze pełną dowolność. Zależy nam po prostu na takiej dodatkowej wartości wydarzenia, które choćby poprzez firmę graficzną utrwalać będzie pamięć o tych, o których powinniśmy pamiętać.
Kolejną nowością jest otwarcie się na uczestników również spoza powiatu sochaczewskiego, co na pewno ułatwia forma online. Dodajmy, że zgłoszeń uczestniczenia wydarzenia mogą dokonywać szkoły, jak i rodzice osób nieletnich. Tak, jak w poprzednich latach, obowiązują cztery kategorie wiekowe: klasy 1-3 szkół podstawowych, klasy 4-6, klasy 7-8, uczniowie szkół średnich i dorośli.
Finał festiwalu, czyli ogłoszenie wyników, odbędzie się 28 marca o godzinie 17:00 na Facebooku Urzędu Miasta Sochaczew, który jest współorganizatorem wydarzenia.
5 1
ostatnio wstyd się przyznać, że jest się z Polski :-/
6 0
Dlaczego fotka bez maciusia? Oj nie ładnie.. Jak posady załatwiał to wszędzie razem. Oj nie ładnie.
5 0
wkrótce okaże się, że ich prezes to powstaniec kościuszkowski, listopadowy, styczniowy, legionista, powstaniec śląski, wielkopolski, warszawski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino i zdobywca Berlina a na koniec członek ZBOWID.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz