Zamknij
REKLAMA

Szczepienia na covid w Almedzie. Dziś zaszczepiono 30 osób, chętnych w kolejce 3500

14:00, 26.01.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Akcja szczepienia seniorów w wielu przychodniach rozkręca się dopiero dziś. Tak też jest i w Sochaczewie. Jednym z punktów w naszym mieście, gdzie osoby starsze mogą się zaszczepić jest przychodnia ALMED przy ulicy Żeromskiego. Zaszczepionych dziś zostało 30 seniorów. Jutro w drugim punkcie szczepień w przychodni ALMED również zostaną przeprowadzone szczepienia. 

[FOTORELACJA]9965[/FOTORELACJA]

26 stycznia do punktu szczepień, który został zorganizowany w przychodni ALMED przy ulicy Żeromskiego, dotarła partia szczepionki Comirnaty Pfizera. Od początku akcji udało się już zapisać ponad 3500 chętnych. Lista seniorów, którzy chcą zaszczepić się do końca marca to około 500 osób i zapisy zakończyły się na roczniku 1940. Jeśli będą następne dawki szczepionki, albo NFZ umożliwi zapisy na kwiecień, to dalej będą zapisywani pacjenci zgodnie według listy. Jak podkreśla lekarz Katarzyna Pawłowska szczepienia seniorów przebiegają dziś sprawnie.

- Na razie szczepienia przebiegają całkiem sprawnie. Po godzinie 10.00 mamy już zaszczepionych 12 osób, a ogólnie mamy 30 dawek. Zaczęliśmy od najstarszych mieszkańców z Sochaczewa. Dzisiaj najstarszy pacjent, którego szczepiłam to był rocznik 1925. Pacjenci bardzo dobrze znoszą szczepienie. Do tej pory nie mieliśmy żadnych objawów niepożądanych.  Wszystko idzie sprawnie. Pacjenci przychodzą, wypełniają kwestionariusz, są kwalifikowani przeze mnie, a następnie szczepieni. Dostają informacje jak się zachowywać po szczepieniu, co się może wydarzyć i kiedy będzie druga dawka szczepionki.

Jak zauważa Katarzyna Pawłowska pacjenci, którzy przychodzą na szczepienia są dobrze poinformowani. Jeśli mają jakieś wątpliwości to dotyczą one tego, jakie leki mogą przyjmować po szczepieniu. Lekarka podpowiada, jak powinni zachować się seniorzy po szczepieniu.  

- Seniorzy po szczepieniu przede wszystkim powinni odpoczywać, ale w tym wieku nie spodziewamy się, żeby pacjent wybierał się na maraton zaraz po szczepieniu. Normalnie można przyjmować leki. Jest to tez ważne aby przed szczepieniem wziąć leki, zjeść lekki posiłek. Po szczepieniu najbardziej obawiamy się wstrząsów anafilaktycznych, ale na szczęście zdarzają się one nie zbyt często. Dlatego zawsze prosimy pacjentów, aby po szczepieniu zostali jeszcze u nas 15 minut, a jeżeli występowały jakieś reakcje alergiczne, to odczekali dłużej 30 minut. Natomiast jeśli pojawią się duszności, alergii czy jakieś inne nieporządne reakcje, to prosimy o kontakt z przychodnią.

Seniorzy chwalą, że akcja przebiega bardzo sprawnie, a personel ma bardzo dobre podejście,  pełne empatii dla starszych osób. Na pierwszy ogień poszedł dziś m.in. 93-letni Tadeusz Groźniak.

- Czuje się dobrze, na razie jest wszystko w jak najlepszym porządku. Na razie nie narzekam. Nie odczuwam nic niepożądanego. Nie boli mnie, ani kręgosłup czy kolana, bo inni ludzie narzekają, a ja nie. Nic mnie nie boli.

Wielu seniorów boi się zastrzyków, ale jak podkreśla Katarzyna Pawłowska z ALMED-u zawsze dba, aby osoby starsze jak najmniej stresowały się zabiegiem.

- Może to kwestia tego, że ja sama kiedyś, jako mała dziewczynka tez  bałam się  zastrzyków i wiem czego w tej chwili pacjent potrzebuje. Sam zastrzyk staram się wykonać szybko i bezboleśnie.

[ZT]56218[/ZT]

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

WaldiWaldi

3 0

Czy dobrze rozumiem, że skoro każdy punkt szczepień ma dostępnych 30 szczepionek na tydzień, to już na ten tydzień pula została wyczerpana? 15:05, 26.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

4 0

JAK W TAKIM TEMPIE PONIEDZIAŁKOWYM BĘDĄ SZCZEPIC LUDZI TO W LIPCU JUŻ NIKT NIE BEDZIE CHCIAŁ SIĘ SZCZEPIC!!!BĘDZIE JAK Z TESTAMI ZE CAŁE RODZINY PRZECHOROWAŁY JAK GRYPE W DOMU I NIKT JUŻ NIE CHCIAL SIĘ TESTOWAĆ I IZOLOWAĆ PRZEZ PANUJĄCY COVIDOWY BAJZEL . 19:37, 26.01.2021


Gość Gość

4 0

Tempo oszałamiające po prostu 15:41, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo bisBrawo bis

4 1

Kolejny wielki sukces tej władzy. 16:35, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziękujemy pisowiDziękujemy pisowi

3 1

pisowski rząd zrezygnował z 15 milionów sztuk szczepionek, każda zawiera 5 dawek czyli 75 milionów dawek, to wystarczyło by do zaszczepienia wszystkich obywateli dwu krotnie i dla starostów na trzecią dawkę. 20:29, 26.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GgGg

0 2

Ale brednie 01:27, 27.01.2021


jola jola hejjola jola hej

1 0

a gunta bedzie tam szczepic 🤣 11:55, 27.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%