Zamknij
REKLAMA

Wirtualny Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Giżycach

13:55, 25.01.2021 | red.
Skomentuj SP Giżyce
REKLAMA

W ubiegły piątek 22 stycznia w Oddziale Przedszkolnym w Giżycach w nietypowym stylu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Z powodu pandemii seniorzy nie mogli odwiedzić przedszkolaków, ale dzięki najnowszej technologii udało się celebrować ich święto

[FOTORELACJA]9962[/FOTORELACJA]

- Nasze Małe Zuchy wiedzą, że z powodu pandemii, musimy chronić przede wszystkim seniorów, czyli ukochane babcie i dziadków. Dzieciaki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Dziadkowie nie mogli, jak co roku odwiedzić nas w przedszkolu. Mimo to znaleźliśmy wyjście z tej trudnej sytuacji. Laurki? – Tak! Własnoręcznie zrobione karty ze zdjęciami wnuków? – A i owszem! Samodzielnie wykonane prezenty?- Były! Wierszyki i piosenki? – Oczywiście, że dzieci recytowały i śpiewały oraz zatańczyły rock n roll’a dla babuni i dziadziusia – relacjonuje Przedszkole w Giżycach.

Wychowawczyni Anna Karpińska przygotowała nagrania z występem dzieci, które zostały przesłane do rodziców. Jednak to nie wszystko!

- Poprosiliśmy chętnych rodziców o numery telefonów do babć i dziadków. Wszystko miało być owiane tajemnicą i zorganizowane tak, aby seniorzy odebrali telefon o konkretnej godzinie, ale by się nie domyślili, kto i w jakim celu będzie dzwonił. Zabraliśmy się więc do akcji ,,Telefon do Babci i Dziadka”! Każdą telefoniczną rozmowę rozpoczynała wychowawczyni życząc babciom i dziadkom wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim zdrówka, powrotu do normalności i pociechy z cudownych wnuczek i wnuczków. Następnie przekazywała telefon dzieciom, które składały życzenia, recytowały swoje wiersze, a śmiałkowie śpiewali nawet ,,Sto lat…”.  Bezcenne chwile! Zaskoczenie Dziadków! Drżące ze wzruszenia głosy oraz radość dzieciaków! Coś pięknego! Śmiało można stwierdzić, że nasza przedszkolna akcja zakończyła się powodzeniem i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy potrafili dochować tajemnicy. A Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, samych radosnych, spokojnych dni oraz dużo zdrówka – dodaje Przedszkole w Giżycach.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%