Zamknij
REKLAMA

Dzień Wszystkich Świętych Sochaczew 2020. Dodatkowe miejsca do handlu i zmiana organizacji ruchu

11:41, 26.10.2020 | UM Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Publikujemy informacje Urzędu Miasta w Sochaczewie dotyczące zmian organizacji ruchu przy cmentarzach oraz wyznaczeniu dodatkowych miejsc do handlu w związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych.

Dodatkowe miejsca do handlu

Burmistrz Miasta informuje o wskazaniu dodatkowych miejsc do handlu w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych. Handel kwiatami, wieńcami i zniczami odbywać się może od 26 października do 3 listopada w następujących punktach:

- ulice Cmentarna i Moniuszki – w pasie drogowy wskazanych ulic, tylko wzdłuż ogrodzenia cmentarza parafialnego przy ul. Traugutta (zakaz handlu na chodniku przy Traugutta).

- pas zieleni przed Cmentarzem Komunalnym przy ul. Trojanowskiej

- pas zieleni przy al. 600-lecia, naprzeciwko cmentarza parafialnego.

Opłaty placowe i targowe pobiera Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. MOSiR zobowiązany jest do utrzymania czystości i porządku na wskazanych terenach, a także do oznakowania terenów przeznaczonych do handlu, w tym do organizacji ruchu. Handlujący nie mogą zastawiać wjazdów do nieruchomości ani handlować w miejscach niewyznaczonych, np. na chodniku przy ul. Traugutta.

Zmiany w organizacji ruchu we Wszystkich Świętych

Zmianie ulegnie organizacja ruchu przy sochaczewskich cmentarzach w okresie od 30 października do 2 listopada włącznie. Oto jej najważniejsze założenia:

Cmentarz przy ul. Traugutta 30 października do 2 listopada włącznie

Jadąc od ulicy Warszawskiej na ul. Traugutta, po prawej stronie dozwolone będzie parkowanie skośne, a nie jak zazwyczaj równoległe. Po lewej stronie ulicy dopuszczone zostanie parkowanie równoległe, ale nie będzie dotyczyć przejść dla pieszych. Postój tu będzie dozwolony do czterech godzin. Jeśli ktoś zaparkuje pojazd na przejściu dla pieszych, auto zostanie odholowane na koszt właściciela pojazdu. Jak co roku, przy bramie cmentarza zostanie wyznaczone miejsce, by osoby starsze i niepełnosprawne miały możliwość swobodnego opuszczenia pojazdu. Nie będzie jednak możliwości zaparkowania auta w tym miejscu. W ulicę Cmentarną mogą wjechać wyłącznie jej mieszkańcy.

Cmentarz Komunalny

Na Trojanowskiej, jej odcinku od ul. Przylasek do ul. Wypalenisko, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania i postoju po obydwu stronach jezdni. Przy ul. Trojanowskiej będzie dopuszczone parkowanie, ale jedynie poza jezdnią. Od domu bankietowego Arkadia do ul. Przylasek po prawej stronie obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania i postoju. Na tym odcinku po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz pozostawiania pojazdów. Na ul. Przylasek obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy w kierunku skrzyżowania z ul. Piaszczystą oraz zakaz zatrzymywania i postoju.

Cmentarz przy al. 600-lecia

W tym rejonie nie wprowadza się żadnych zmian. Kierowcy korzystają z osiedlowych parkingów. W kierowaniu ruchem jak zawsze pomogą policjanci sochaczewskiej drogówki.

Z uwagi na epidemię prymas Polski zaapelował o odwołanie mszy świętych i nabożeństw na cmentarzach. Zwrócił się też z prośbą, by 1 listopada nie organizować na cmentarzach tradycyjnych procesji. Przypomniał również, że decyzją Watykanu w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc i w związku z tym warto odłożyć wizytę na cmentarzu na późniejszy termin, nawet do końca listopada.

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

sochosocho

7 0

Jakie dodatkowe miejsca do handlu?, o czym wy mówicie. Pozamykać na 1 cmentarze, bo będzie tragedia. Czy naprawdę w Polsce musi powtórzyć się scenariusz z Lombardii, by dotarło co do niektórych, że jesteśmy w szczytowym momencie epidemii. 14:39, 26.10.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GgggGggg

2 3

Co ty gadasz czarni szaman mają moc która odgania wirusa na ich imprezach możesz być pewny , że koronki niezłapiesz 15:59, 26.10.2020


...do Gggg...do Gggg

3 1

Durny Jesteś- jakie imprezy czarnych szamanów? przecież msze na sochaczewskich cmentarzach zostały odwołane, procesje również. Od razu widać że ateista bo niezorientowany w temacie. 16:58, 26.10.2020


do sochodo socho

3 0

Dokładnie! Tytanik tonie a tam orkiestra walca zaczyna. To jakaś masakra jest, jakiś sen. 07:01, 27.10.2020


REKLAMA