Zamknij
REKLAMA

Zmodernizowane drogi powiatu sochaczewskiego oddane do użytku

14:19, 15.10.2020 | Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Skomentuj
REKLAMA

Od czwartku, 15 października br. kierowcy i piesi mają do dyspozycji kolejne wyremontowane drogi na terenie powiatu. Zakończyła się m.in. przebudowa ulicy Głowackiego w centrum Sochaczewa. Zmodernizowana ze środków w ramach wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych, powiatowa droga została oddana już do użytku. W jej odbiorze technicznym uczestniczył reprezentujący posła Macieja Małeckiego, ministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych dyrektor jego biura Michał Orliński oraz władze samorządowe, na czele ze starostą Jolantą Gonta i burmistrzem Piotrem Osieckim. Wśród obecnych byli także m.in. Andrzej Kierzkowski przewodniczący Rady Powiatu, wicestarosta Tadeusz Głuchowski oraz Dariusz Dobrowolski wiceburmistrz, Małgorzata Dębowska dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie.

[FOTORELACJA]9685[/FOTORELACJA]

Prace remontowe wykonane przez firmę Strabag Sp. z o.o. kosztowały 2,65 mln zł. W realizacji tego przedsięwzięcia zasadnicze znaczenie miało rządowe wsparcie, które wyniosło ponad 2,12 mln zł. Pozostałymi kosztami wspólnie podzieliły się samorządy – powiatowy i miejski. Dzięki bardzo dobrej współpracy kolejna inwestycja drogowa stała się faktem. Wspólnymi siłami udało się również gruntownie przebudować kluczową dla Sochaczewa ulicę Trojanowską na całej jej długości aż do granic miasta. Niedawno zakończył się ostatni etap prac i oddanie do użytku tej arterii.

Pierwsza faza modernizacji ul. Głowackiego już także za nami.

Po latach zapóźnień nareszcie wprowadziliśmy i utrzymujemy dobre tempo w budowaniu oraz remontowaniu sochaczewskich dróg. Udało się to dzięki wsparciu polskiego rządu i dobrej współpracy na miejscu. Ten wypracowany w ostatnim czasie mechanizm przyczynił się także do obecnego sukcesu. Na modernizację ulicy Głowackiego czekało wielu mieszkańców Sochaczewa i powiatu. Myślę, że szczególnie  wyglądali jej uczniowie pobliskich szkół, w tym Szkoły Muzycznej. Dziś mamy dla nich i wielu innych użytkowników sochaczewskich dróg dobrą wiadomość. Fatalny dotąd stan Głowackiego mogliśmy naprawić dzięki wzorowemu współdziałaniu między samorządami i instytucjami rządowymi. Przypomnę, że to nie pierwsze rządowe środki, które trafiły na teren powiatu wspierając tak potrzebne nam inwestycje. A szacujemy, że dzięki Rządowemu Programowi Budowy Dróg Lokalnych do 2023 roku w całej Polsce zostanie zmodernizowanych ponad 22 tys. km dróg lokalnych – mówi minister Maciej Małecki.

Ulica Głowackiego w Sochaczewie przebudowywana została na odcinku 0,645 km, począwszy od skrzyżowania z ul. M. J. Piłsudskiego do torów kolejowych prowadzących do hal magazynowych na polach czerwonkowskich. Wartość zadania to ponad 2,6 mln złotych. Zakres wykonanych prac objął m.in. przebudowę samej drogi, budowę ciągu pieszo-rowerowego jednostronnego, budowę miejsc postojowych po jednej stronie dla pojazdów osobowych, odwodnienie poprzez kanalizację deszczową, przebudowę istniejących oraz budowę nowych zjazdów czy także usunięcie kolizji z istniejącymi tam sieciami infrastruktury. Podczas oddania drogi do użytkowania symbolicznie posadzono też drzewa tuż przy zatoczkach parkingowych. Ziemię pod wzrastające klony, które przez lata zdobić będą drogę, podsypywali przedstawiciele samorządów.

Przypomnijmy, że Rządowy Program Budowy Dróg Lokalnych jest narzędziem chętnie wykorzystywanym przez samorządy do radykalnej poprawy stanu dróg.

Remontując kolejne ulice dążymy do ulepszania nie tylko ich stanu, ale co za tym idzie, do bezpieczeństwa ruchu. Mieszkańcy potrzebują komfortowych i bezpiecznych dróg – wyjaśnia starosta sochaczewski Jolanta Gonta – Niejednokrotnie pozyskaliśmy dotację rządową z programu, który zakłada przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. I po raz kolejny podkreślę, iż środki, które trafiają do powiatu sochaczewskiego to efekt profesjonalnie przygotowanych wniosków, ale też dużego wsparcia posła Macieja Małeckiego, który istotnie zabiega, by trafiały one na ziemię sochaczewską. Zarząd Powiatu jest za to niezwykle wdzięczny – dodaje.

Tego samego dnia, oficjalnie przekazano do eksploatacji wyremontowane trzy odcinki dróg na terenie gminy Rybno. W tym przypadku prace zostały wykonane na ponad 6 kilometrach.

Na ich zakres złożyły się przede wszystkim: wykonanie warstwy ścieralnej, warstwy wyrównawczej, jak również ścinka oraz uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym. Wykonawcą zadania na drogach: Erminów – Karolków, Wężyki – Antosin oraz Matyldów – Rybno była firma P.H.U. Prima z Sochaczewa. Całość inwestycji obejmującej trzy odcinki dróg kosztowało ponad 1,5 mln zł – informuje Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Z kolei, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski dodaje, że również w tym przypadku środki na inwestycję powiat sochaczewski pozyskał z rządowego programu (dofinansowanie w wysokości 70 %). Pozostałym kosztami realizacji inwestycji solidarnie podzieliły się samorządy – powiatowy i gmina Rybno. Podczas oddania do eksploatacji dróg, obecny był wójt gminy Rybno Damian Jaworski, który nie ukrywał zadowolenia ze współpracy z powiatowym samorządem, nie tylko w zakresie inwestycji drogowych. To najlepszy dowód, jak wiele można wykonać w zgodzie i przy odpowiednim współdziałaniu. A to niezwykle ważne dla władz powiatowych obecnej kadencji, by działać dla dobra mieszkańców całej ziemi sochaczewskiej. W otwarciu drogi uczestniczyli ponadto – Bożena Samson członek Zarządu Powiatu i Krystian Gołębiewski, sekretarz Gminy Rybno. 

 

(Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (14)

sasisynsasisyn

11 1

Czy poseł MM nie widzi problemów z parkowaniem samochodów przy szkole muzycznej, gdzie uczęszcza jego siostrzenica? Po co parking przy kapliczce, jeśli rodzice młodych uzdolnionych pociech nie mają możliwości zaparkowania pojazdów pod szkołą muzyczną gdzie zajęcia trwają do późnych godzin wieczornych? Cóż to za udogodnienie dla mieszkańców i wydawanie pieniędzy na remont bez głowy. Wstyd i marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Żenada.
15:39, 15.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POPPOP

7 0

poseł ma gdzieś parkingi, rodziców i ich dzieci, poseł ma parcie na szkło w tvpis, stołki w ministerstwie, krzesło w sejmie, kasę i splendor, patrzycie słuchacie a mie widzicie i nie słyszycie 20:17, 15.10.2020


JanJan

8 0

może żeby nie sprzedawali placu po sąsiedzku ta by można zrobić parking . 16:20, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MokMok

5 0

A ten dab ktorego posadzili na pamiatke niechaj nosi imie.....SZCZODRY!!!🙄 16:26, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alikalik

12 0

przedstawiciele lepszego sortu na foto 16:32, 15.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MokMok

11 0

To sa .....pany. 16:43, 15.10.2020


Do alika Do alika

3 2

To jest PRIMA sort! Sól ziemi. 17:14, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolecKolec

10 0

Głowackiego ewidentnie robiona pod tego inwestora co za grosze kupił ten plac z budynkami gdzie były na wiosnę targi. 17:26, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KFCKFC

4 0

sadzenie drzewek, no zawsze się praktyka może przydać. 18:25, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 2×2=5 2×2=5

9 0

to są drogi recesji którymi mieszkańcy będą będą opuszczali te upadłe miasto. 19:54, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

9 0

poseł ministrant znów w akcji, a "miasto" sięga dna...
kto wreszcie zajmie się odkorkowaniem miasta i wyprowadzeniem ruchu tir-ów z miasta? 06:21, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwertyqwerty

8 0

Ci Państwo osiągnęli mistrzostwo świata we spotkaniach wszelakich niczego nie wnoszących - tak działa lokalny samorzad tylko spotkania i spotkania - działań zero ale jesli juz podejmą jakieś działanie to wyjdzie jak ostatnio z PSZOK który zamknęli na 4 spusty i wpuszczają 25 osób na tydzień
mega towarzyskie spotkanie - ta samo grupa wiec w zasadzie nawet maseczek nie musza zakładać bo sa jak rodzina 08:26, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MokMok

2 0

Towarzystwo..Wzajemnej..Adoracji🤣 09:45, 16.10.2020


pisoutpisout

0 0

lansik tych pseudo gospodarzy typu gunta i ministrant trwa nadal - to juz sie nudne zrobilo 😡😠 18:05, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA