Aż dziewięciu tancerzy sochaczewskiego zespołu Abstrakt dostało się do kadry narodowej. To efekt wysokich miejsc, jakie zajęli podczas ostatnich Krajowych Mistrzostw Polski w Tańcu Nowoczesnym. I jest to oczywiście kolejny już sukces tej rangi na koncie Abstraktu, jak i prowadzącej zespół Moniki Osieckiej – Jaworskiej. Miejsce w kadrze narodowej oznacza wstęp na Mistrzostwa Świata, które planowane są w Czechach.
Zespół taneczny Abstrakt to niewątpliwie wizytówka naszego miasta. Tancerze prowadzeni przez Monikę Osiecką – Jaworską w Sochaczewskim Centrum Kultury od lat odnoszą ogromne sukcesy tak w kraju, jak za granicą. Swoją doskonałą formę udowodnili też w tym roku podczas zakończonych we wrześniu Krajowych Mistrzostw Polski w Tańcu Nowoczesnym w ulubionej przez sochaczewian dyscyplinie disco dance. Prawie cała nasza grupa (9 na 10 osób, które pojechały) dostała się do kadry narodowej.
- To oznacza, że w kategoriach solowych i duetach znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce Polski, a w kategorii grupowej w pierwszej piątce. Daje nam to możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach Europy i świata. To dla nas ogromny zaszczyt i wielkie emocje – mówi Monika Osiecka – Jaworska.
Tak wielki sukces wywalczyli:
- Kasia Ciurzyńska i Szymon Stachlewski - drugie miejsce w duecie disco dance
- Szymon Stachlewski – drugie miejsce w solo disco dance
- Abstrakt Junior mini formacja – piąte miejsce w disco dance juniorów
- Julia Wojtczak i Kamila Lisowska – dziewiąte miejsce
- Kasia Ciurzyńska – dziesiąte miejsce
- Zuzia Ciągarlak – dziesiąte miejsce
Tancerze mają nadzieję, że epidemia nie stanie im na przeszkodzie i będą mogli wziąć udział w mistrzostwach świata, planowanych w Czechach. Dodajmy, że zespół ma już na koncie tytuł mistrza świata, trzymamy kciuki za rok 2020.
W tym miejscu musimy dodać, że trwa właśnie nabór do sochaczewskiego Abstraktu. Zaproszenie do spróbowania swoich sił kierowane jest do wszystkich, nie trzeba mieć tutaj specjalnego przygotowania. Jak mówi Monika Osiecka Jaworska:
- Przede wszystkim liczy się pracowitość. Taniec to jest bardzo żmudna i ciężka dyscyplina, trzeba jej naprawdę poświęcić wiele pracy i uwagi. Talent w tym wszystkim, jak zawsze podkreślam, to jest tylko 5 procent.
1 0
Brawo Pani Moniko!!! Dobra robota. Gratulacje dla zwycięzców!!!