Zamknij

Sezon miodowy w powiecie sochaczewskim zakończony kiepskimi wieściami

17:59, 15.09.2020 K.Ż Aktualizacja: 10:39, 16.09.2020
Skomentuj

Większość pszczelarzy w naszym powiecie  zakończyła już sezon miodowy. Dane z pasiek nie są niestety dobre. Pszczoły w tym roku wyprodukowały zdecydowanie mniej miodu niż w latach ubiegłych i jest to tendencja ogólnopolska. Tego roku nie może zaliczyć do udanych również Rafał Durzyński, właściciel pasieki w Paulince w gminie Iłów.

- W tym roku mieliśmy w zasadzie miód akacjowy, lipowy, rzepakowy i wielokwiatowy. Zbiory były bardzo słabe. Miód akacjowy już się nam skończył. Został tylko lipowy i rzepakowy. Naukowcy twierdzą, że w tym roku lipy bardzo słabo nektarowały, a przez to pszczółki tego miodu nie miały skąd nosić do ula – podsumowuje Rafał Durzyński.

Pszczelarz zdradza również, jakiego miodu w tym roku jest najwięcej.

- Rzepakowego i wielokwiatowego. Dzięki deszczom rzepaki w tym roku wyjątkowo ładnie nektarowały, co przełożyło się na duże ilości miodu.

Aktualnie w pasiekach trwa przygotowanie do zimy. Pszczoły są leczone od warrozy i dokarmiane, aby mogły przetrwać do następnego sezonu.

Warto pamiętać, że miód to nie tylko słodycz, który wzbogaca smak potraw oraz napojów. Wspomaga też leczenie różnych infekcji dróg oddechowych, zapalenie gardła czy krtani. Charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Miody stosuje się także zewnętrznie, gdyż odżywiają skórę, łagodzą podrażnienia, a także wpływają korzystnie na gojenie się ran, wrzodów i oparzeń.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

mixermixer

5 0

pewnie obłożą jakimś podatkiem od cukru,a poważnie to kilka lat temu odganiałem się (bez zabijania) od pszczół,dzisiaj nieomal kwiatka jej podam jak przyleci,opryski 18:24, 15.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pszczelarz amatorpszczelarz amator

2 1

Kasa im się kończy. Oprócz podatku cukrowego, można się spodziewać podatku "miodowego" naliczanego producentowi od 1 kg oficjalnie sprzedanego miodu.
Muszą mieć na wynagrodzenia i podwyżki dla siebie. Ta władza nie myśli perspektywicznie, co nie napawa optymizmem. 20:39, 15.09.2020


reo

tacy cacytacy cacy

3 0

ten tzw. rząd nie wprowadza nowych podatków i nie podwyższa tych co są, to będą tzw. dopłaty. 21:48, 15.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fruuufruuu

1 0

pewnie wprowadzą bykowe dla trutni 21:50, 15.09.2020


0%