Zamknij
REKLAMA

Nadleśnictwo Radziwiłłów. 1,5 tysiąca sadzonek czeka na mieszkańców

13:21, 15.09.2020 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy piątek 18 września rusza ogólnopolska akcja Lasów Państwowych #sadziMY, którą w ubiegłym roku zainaugurowała para prezydencka. Mieszkańcy naszego powiatu również mogą wziąć udział w akcji i zasadzić swoje drzewko. 1,5 tysiąca sadzonek czeka do odbioru w Nadleśnictwie Radziwiłłów.

18 września w godzinach, od 9:00 do 15:00 przy siedzibie Nadleśnictwa Radziwiłłów na każdego będą czekały sadzonki sosny, dęba lub buka do posadzenia koło domu, na działce lub w innym miejscu. Do sadzenia drzewek zachęca Jan Szczurek, leśniczy leśnictwa Zakrzew.

- Nasze nadleśnictwo również weźmie udział w akcji #sadziMY. Do odbioru będzie około 1,5 tys. sadzonek. Pamiętajmy, że pobierając taką sadzonkę musimy zapewnić jej właściwą przestrzeń, w której będzie miała warunki do wzrostu. To nie są krzewy ozdobne, które można podcinać czy formować, a naturalne drzewa sosny, dęby, buki. Zapraszamy do Nadleśnictwa Radziwiłłów, drzewka czekają na nowy dom.

Przypominamy, że polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dlatego warto przyłączyć się do akcji leśników.

[WIDEO]504[/WIDEO]

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

januszjanusz

5 0

,,Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.''bardzo pouczający cytat a na zlecenie starostwa firma z W-wy wykonała inwentaryzacje na pryw gruntach i od stycznia bedziemy płacic podatek od lasów co prawda pow.40 lat ale czy to nie oni nam powinni być wdzięczni za to że na naszych własnościach mamy te ,,zielone płuca'' i dostarczamy tego a nie odwrotnie? 14:42, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaturaNatura

4 0

z lasów trzeba pogonić myśliwych i śmieciarzy to szkodniki 21:54, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA