Zamknij
REKLAMA

Rynek przy ul. Pokoju. O tej porze roku królowa może być tylko jedna

12:05, 15.09.2020 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

Sprawdziliśmy, co obecnie, jakie owoce, cieszą się największą popularnością na rynku przy ul. Pokoju w Scohaczewie. Okazuje się, że królowa jest tylko jedna. 

[FOTORELACJA]9560[/FOTORELACJA]

Złota polska jesień sprzyja wysypowi rodzimych owoców. Na targowiskach królują śliwki i jabłka, kupowane chętnie zarówno do jedzenia, jak i na przetwory. Choć zwyczaj gotowania powideł całymi godzinami zdaje się zanikać. Sprawdziliśmy, co na sochaczewskim targowisku cieszy się największą popularnością.

Wśród owoców nie brak różnorodnych odmian jabłek. Ich ceny są bardzo atrakcyjne i zaczynają się już od 1,5 zł za kg. Dobrze sprzedają się paulared, celesta, delikates czy lobo – jabłka miękkie, deserowe, kupowane do zjedzenia oraz odmiany, które sprawdzają się w wypiekach – tu króluje antonówka, jako główny składnik szarlotki. Klienci chętniej kupują owoce, które nie wymagają długiej obróbki i dużego nakładu pracy. Potwierdza to pani Basia, która kupiła dziś pół kg węgierek i 2 kg jabłek.

- Nie, to już nie dla mnie - stanie przy garnkach kilka godzin, zdrowie już nie to. Zresztą, nie opłaca się tylko dla siebie. Śliwki zjem same, a z jabłek ugotuję kompot. Będzie trochę witamin.

Jak twierdzą sprzedawcy, królową śliwek o tej porze jest węgierka, której ceny zaczynają się od 3 zł za kg.

- Ludzie chętnie kupują na przetwory. Nie ma lepszej odmiany. Jest najlepsza na powidła, marmolady, dżemy czy knedle. Chociaż co raz rzadziej ta tradycja jest kultywowana – wszystko można kupić, a robienie przetworów zajmuje mnóstwo czasu. Chętniej robią je starsze gospodynie, wśród młodych jest już mniej takich osób.

Oprócz węgierki, na co dzień, do jedzenia, chętnie kupowane są prezydent, ulena czy równie słodki amers- mieszaniec rodzimej węgierki. Ich ceny są nieco wyższe i zaczynają się od 4 zł za kg.

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

stefanstefan

0 2

tak potwierdzam ;pierwsze sliwki robaczywki. 12:57, 15.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomekRomek

4 0

Byłem dziś w Kozłowie Biskupim. Tam są śliwki bez robaków 13:16, 15.09.2020


RolnikRolnik

4 0

Kozłów Biskupi ceny zupełnie inne niż na Pokoju,mam na myśli że duzo taniej,a już Bronisze to na pół ceny. 14:45, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nikola7Nikola7

0 1

gdzie te *%#)!& po 1,50 zł, chyba z przed paru lat. Jabłka są po 4 zł

19:09, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA