Zamknij

Zamknięte przedszkole w Łowiczu. Covid-19 u dziecka wykryto przypadkiem

M.F 15:43, 14.09.2020 Aktualizacja: 13:26, 15.09.2020
2

Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński podjął decyzję o zamknięciu Przedszkola nr 5 w swoim mieście. Byt to skutek wykrycia – przypadkiem – zakażenia Covid – 19 u jednego z dzieci. Ponieważ maluch miał kontakt z większością podopiecznych i personelu placówki, w sumie ponad 40 osób trafiło na kwarantannę.

 

Jak donoszą lokalne media, zakażenie Covid-19 u jednego z podopiecznych Przedszkola nr 5 w Łowiczu wykryto przypadkiem. Dziecko miało przejść w miniony weekend zabieg chirurgiczny, standardowy test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Decyzję o zamknięciu placówki podjął burmistrz Krzysztof Kaliński:

- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łowiczu potwierdziła uzyskanie przez dziecko uczęszczające do Przedszkola nr 5 pozytywnego wyniku zakażenia Covid-19, w związku z czym dyrektor placówki zwróciła się do mnie o zamknięcie przedszkola. Dziecko to uczestniczyło w zajęciach nie tylko w swojej grupie, ale również było objęte wsparciem poprzez zajęcia prowadzone przez specjalistów indywidualnie i grupowo. Kontakt z tym dzieckiem obejmował większość kadry pedagogicznej, pracowników obsługi i dzieci. Na kwarantannę zostało skierowanych 20 osób spośród dzieci i rodziców oraz 22 osoby kadry przedszkola, stąd decyzja o zamknięciu przedszkola w dniach 14 – 21 września.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

mixermixer

0 0

jeżeli w minutę można wykryć jakieś cóś u dziecka,to dlaczego nie przebadać tych dziesiątków ludzi-wychowawców,rodziców,dziadków tylko kierować na kwarantannę? oprócz dziecka to rodziny ,rodziny nauczycieli(mieli kontakt),współpracownicy rodziców w pracy,(mieli kontakt),pracownicy sklepów(mieli kontakt) sąsiedzi(mieli kontakt)jednym nieskoordynowanym i niepewnym badaniem komplikujemy życie setek ludzi-w jednym dniu można izolować cały Łowicz ,większość podejrzanych na kwarantannie ,uda się na bezpłatny tygodniowy urlop,stracą kasę,(nauczyciele nie),dzisiaj już nie będę pił,może zrozumiem jak mi ktoś wyjaśni, o co w tym bordello chodzi?

12:47, 15.09.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

blenderblender

1 0

...ale w jakim celu jak to jedna wielka ściema?

15:03, 15.09.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%