Zamknij
REKLAMA

OSP Giżyce z karetki od marszałka zrobi wóz strażacki

08:47, 29.07.2020 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna z Giżyc pozyskała karetkę, która zostanie przekształcona na lekki wóz strażacki. Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym, a przy zaangażowaniu strażaków i pomocy finansowej gminy Iłów, zostanie w pełni przystosowany na potrzeby OSP Giżyce. Druhowie otrzymali ambulans dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, ogromnemu zaangażowaniu Adama Orlińskiego wiceprzewodniczącego sejmiku mazowieckiego oraz wiceprzewodniczącego Przemysława Wasilewskiego, oraz przewodniczącego rady gminy Iłów Sławomira Tomaszewskiego.

 

Druhowie po samochód wyruszyli w piątek 24 lipca do Siedlec, by odebrać go z siedziby Medictransu. Otrzymane auto to Mercedes Sprinter z 2004 roku w bardzo dobrym stanie technicznym.

 

- Kartka jest w idealnym stanie. W pełni sprawna i gotowa do jazdy. Musimy ją tylko doposażyć, ale wszystko będziemy się starali zrobić sami i jak najmniejszym nakładem finansowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że trafił się nam taki egzemplarz. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie samochodu. Przede wszystkim wiceprzewodniczącemu sejmiku mazowieckiego Adamowi Orlińskiego, wiceprzewodniczącemu Przemysławowi Wasilewskiemu, przewodniczącemu rady gminy Iłów Sławomirowi Tomaszewskiemi oraz wójtowi Janowi Kraśniewskiemu, który obiecał nam, że znajdą się środki na doposażenie auta – podkreśla sekretarz Zarządu OSP Giżyce - kierowca Bartłomiej Kobylański.

 

O tym, jak wyglądała droga do pozyskania karetki, opowiada wiceprzewodniczący rady Przemysław Wasilewski.

- Cała inicjatywa zrodziła się półtora miesiąca temu, podczas przekazywania przez wiceprzewodniczącego sejmiku mazowieckiego Adama Orlińskiego, sprzętu na walkę z epidemią COVID-19. Padła wtedy propozycja, aby złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, bo jest możliwość otrzymania ambulansu, który można przystosować na potrzeby straży pożarnej. Druhowie z OSP Giżyce złożyli odpowiedni wniosek. Okazało się, że pismo bardzo szybko zostało pozytywnie rozpatrzone. Trzeba podkreślić, że otrzymany ambulans jest w bardzo dobrym stanie, ze zrobionym przeglądem technicznym, w pełni dopuszczony do ruchu. Już na starcie będzie chłopakom służył bez wkładu finansowego, jeśli chodzi o stan techniczny. Razem z przewodniczącym rady gminy Iłów Sławomirem Tomaszewskim staramy się pomóc, bo jednostka OSP Giżyce jest słabo doposażona – podsumowuje Przemysław Wasilewsk.

 

Ochotnicza Straż Pożarna z Giżyc otrzymała dofinansowania 20 000 złotych z  Urzędu Marszałkowskiego na remont strażnicy. Dodatkowe fundusze OSP uzyskała również dzięki przeznaczeniu łącznie 55 000 zł z funduszu sołectw: Piotrów, Henryków i Giżyce. W strażnicy zostanie wykonany całkowity remont sali, ścian, podłogi, a być może wybudowany zostanie garaż na nowy samochód.

 

- Strażacy są bardzo aktywni i wyróżniają się szczególną postawą społeczną, z własnej inicjatywy organizują działania wspierające mieszkańców. Biorą udział w akcjach gaśniczych i ratunkowych, ale również odkażali kościół i lokal wyborczy w Giżycach, zmniejszając zagrożenie epidemiczne, oraz dbali o młode bociany, które podczas burzy straciły matkę. Strażacy wielokrotnie podejmowali próby zdobycia wozu strażackiego niezbędnego do ich codziennej pracy. Dlatego ubolewam, że zadłużenie budżetu gminy, jest tak duże, a nawet wręcz na granicy wskaźnika, że nie możemy wygospodarować większych środków, by pozyskać solidny nowy duży wóz strażacki. Dzięki zaradności druhów udało się pozyskać  karetkę z Urzędu Marszałkowskiego, która zostanie przekształcona na mały lekki wóz bojowy. Bardzo dziękuje marszałkowi Adamowi Struzikowi, za pomoc. Dla nas jako gminy Iłów jest to zobowiązanie,  aby pozyskany sprzęt doposażyć i przystosować do potrzeb OSP. Patrząc na entuzjazm strażaków myślę, że to się uda – podkreśla wójt Jan Kraśniewski.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

IgorIgor

11 1

Brawo, chłopaki z OSP Giżyce dadzą radę i auto będzie śmigać jak strzała. 😊 15:42, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CywilCywil

6 1

Brawo osp Gizyce! 😄 16:42, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z GizycZ Gizyc

7 1

W końcu chłopaki zrobili pozadek w Giżyckiej straży. 17:04, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaksMaks

7 5

napisalem kiedyś ze chłopaki strażaki sobie poradzą szacunek dla NASZYCH radnych i dla ADAMA ORLINSKIEGO to człowiek który pomaga ale któremu warto zaufać PANU MARSZAŁKOWI bo bez niego tez by nic nie bylo tylko po co wypowiedz włodarza Ilowa i gdzie kolega i to jest denerwujące bo lansować sie kazdy potrafi ale konkretnej pomocy to zero 18:46, 29.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A.A.

2 6

Przeczytaj ze zrozumieniem - problem jest z zadłużeniem gminy (otrzymanym w spadku po poprzedniku). Gdzie był wtedy wiceprzewodniczący i co robił lokalny PSL.
Z pustego i Salomon nie naleje 08:01, 30.07.2020


BrzozowiakBrzozowiak

5 2

Przydałobysie zrobić porządek w OSP BRZOZÓW!!! Dwóch cwaniakow sprywatyzowało straż!!! 18:48, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do BRZOZOWIAKADo BRZOZOWIAKA

3 1

Nie widać u was żadnych braków a najważniejsze to macie samochód i byś sie wstydził narzekać a Gizyce to byla najbiedniejsza straz ale znalazł sie ktos kto im pomógł ale dołożyć tez musza duzo a za cwaniaków tez powinieneś sie zaczerwienić bo sa to osoby które pomogły 19:27, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Iłów Iłów

6 1

OSP GIŻYCE wreszcie maja prawdziwego Prezesa Strażaka co wie jak dym pachnie ,widać duże zmiany oby tak dalej brawo 15:42, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do ADo A

4 1

Co ma do tego poprzednik sa osoby ktore zamienily partie o ktorej piszesz na inny rewir byly osoby ktore jeździły strażackimi osobówkami prywatnie a OSP Gizyce mialy za słabe przebicie ale ktoś im nareszcie pomógł a myślę ze i teraz jakieś pieniądze by sie znalazly tylko trzeba chcieć kosztem bzdetnych wydatków a czytac ze zrozumieniem potrafie 19:30, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA