Zamknij
REKLAMA

Są gotowi robić zakupy mieszkańcom Sochaczewa 60 +. Wystarczy zadzwonić

19:21, 25.03.2020 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Z inicjatywy Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty na terenie Sochaczewa zorganizowana została specjalną akcje pomocy osobom starszym. Jest ona skierowana do osób starszych i samotnych powyżej 60. roku życia, które mieszkają na terenie Sochaczewa i potrzebują pomocy w zrobieniu w zrobieniu i dostarczeniu ich do domu.

Jak podkreśla Jakub Wojewoda prezes stowarzyszenia w obecnej sytuacji, to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem.

- Jesteśmy dość licznym stowarzyszeniem, które liczy 32. członków plus osoby wspierające. Nasza grupa facebookowa liczy ponad 300 osób. Dzięki temu, że nasi członkowie zamieszkują różne części miasta możemy pomóc większej liczbie seniorów. Choć nasza inicjatywa działa od niedawna i nie otrzymaliśmy jeszcze takiego typowego zgłoszenia od seniora, to mam informacje, ze członkowie dbają już o osoby starsze i samotne ze swojego najbliższego otoczenia, czyli sąsiadów – dodaje Jakub Wojewoda.

Jakub Wojewoda do kontaktu zachęca również osoby, które posiadają informacje o osobach potrzebujących pomocy.

- Aktualnie nasze biuro prowadzi wiceprezes stowarzyszenia Alan Pszonczenko, i to właśnie on codziennie od 10.00-14.00. będzie czuwał pod numerem telefonu 513-821-719. Zgłoszenia można również dokonać przez facebookowy komunikator.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone