Zamknij

Przystań nad Bzurą i bulwary pod ochroną. Miasto wybierze operatora

12:55, 04.03.2020 Aktualizacja: 08:10, 05.03.2020
Skomentuj

W sumie 180 tysięcy złotych pochłonąć ma w tym roku ochrona przystani nad Bzurą w Sochaczewie, a także przyległych bulwarów. Dzięki podjętej 3 marca przez radnych miejskich uchwale, ratusz jest gotowy ogłosić przetarg, który wyłoni operatora. Zwycięzca przetargu zajmie się też utrzymaniem porządku i czystości na nadrzecznym terenie.

 

Przystań nad Bzurą jest już gotowa do oddania do użytku. Zgodnie z zapowiedziami ratusza, już w tym sezonie letnim będziemy mogli korzystać z jej oferty. Sfinalizowanie jej budowy, jak i powstanie bulwarów nad Bzurą, sprowokowało władze naszego miasta do podjęcia działań, mających na celu zabezpieczenie obiektów chociażby przed dewastacją wandali. Już w tej chwili obiekt jest chroniony, a w niedalekiej przyszłości będzie chroniony bardziej systematycznie. Sytuację wyjaśniał podczas sesji rady miasta 3 marca zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski.

- W tej chwili przystań nad Bzurą jest ochraniana osobowo, czyli przez firmę ochroniarską. W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na operatora, który zajmie się ochroną tak przystani, jak przyległych bulwarów, włącznie z częścią ulicy Podzamcze. Dopóki nie wyłonimy operatora, będzie obowiązywała dotychczasowa forma ochrony tego obiektu.

W związku z takim rozwiązaniem na wspomnianej sesji radni zgodzili się zapisać w budżecie 32 tysiące złotych na dotychczasową formę ochrony oraz 150 tysięcy na działania, jakie zrealizuje w tym roku wyłoniony w drodze przetargu operator.

Jak przekonywał podczas sesji wiceburmistrz Dobrowolski, zakres obowiązków operatora będzie szeroki.

- Jesteśmy już przygotowani do przetargu i określone w dokumentacji wymagania wobec operatora są bardzo wysokie, mówią nie tylko o standardach ochrony, ale też utrzymania czystości czy koszenia terenów zielonych.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

KFC KFC

12 0

ktos kasy łyknie a będzie jak na zamku ,najlepiej ambonę postawić i z CKM niech stoi ochroniarz.

15:30, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkańcyMieszkańcy

9 0

tak oto rujnuje się finanse miasta, bardzo duże pieniądze dla jakiejś tam firmy na pilnowanie pustostanu w którym nic się nie dzieje, miasto nie ma gospodarza, ten potrafi tylko brać kredyty, imprezować i swymi działaniami powodować wyludnianie się miasta, on dla rozwoju miasta nie zrobił nic, zero z niego pożytku dla ogółu mieszkańców tyle samo co z jego nadzorcy.

17:57, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

8 0

ulice dziurawe chodniki nie lepsze wszędzie brudno wiatr hula a tu się buduje przystanie cuda jakieś bzdetne pokazówki robi flagi wiesza szum medialny lansuje się na lewo i prawo ochronę dla pola golfowego wyjmuje,kwiatki jedne sadzi drugie wyrywa marnacja pieniędzy na całego o pomstę do nieba to woła wszystko.

18:24, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

darekdarek

9 0

wygra Argus i niepełnosprawnego postawią i bedzie git!

19:34, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinMarcin

9 0

aż się dziwie że na parku Garbolewskich ochrony niema

19:45, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zenzen

7 0

150 tysięcy na ochronę no chyba jaja se robicie

19:46, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miruniomirunio

2 8

a marudy jak zwykle.
Najpierw że piją, ze niszczą, że monitoring... jak chcą komuś za to zapłacić to znowu się nie podoba.
Ludzie ogarnijcie się, pewnie rodzina w domu ma Was już dosyć z tym zrzędzeniem.
Smutne to wasze życie musi być.

21:33, 04.03.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A fuA fu

3 0

Co trolu trzęsiesz się o stołek i robisz w majty istoto nieokreślona.

18:36, 05.03.2020

SochoSocho

8 0

Na Jordanku też kiedyś była ochrona. Nic to nie dało. Popsute sprzęty, szkło, pety były i będą. To samo będzie na bulwarach....

22:16, 04.03.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%