Zamknij
REKLAMA

Omake manga: nie lada gratka dla miłośników mangi i Japonii

20:52, 18.02.2020 | K.Ż
REKLAMA
Skomentuj
foto Waneko

Już niebawem szykuje się nie lada gratka dla miłośników mangi i Kraju Kwitnącej Wiśni. 28 lutego w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się otwarte spotkanie Omake manga, czyli “bonus do mangi". Gość specjalny Aleksandra Siemiradzka zabierze przybyłych gości w fascynującą podróż w głąb wydawnictwa Waneko.

 

Omake manga, czyli “bonus do mangi”, to cykliczne spotkania dla młodszej i starszej młodzieży, oraz wszystkich zafascynowanych kulturą Japonii. Organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki. Manga to nie tylko popularne komiksy dla młodych, ale też drzwi do tajemniczego i dziwnego świata Japonii. Do jej zwyczajów, religii, zabytków, kultury i zwykłej codzienności. To także pokazanie nieznanego oblicza Kraju Kwitnącej Wiśni, nietypowych sposobów podróżowania po nim, a także historii mangi oraz sylwetkek najbardziej znanych mangaków.

Jak mówią organizatorzy z grodziskiej biblioteki na spotkaniach goszczą podróżników, pasjonatów, ale też osoby od lat związane z rynkiem mangowym w Polsce. Spotkania są otwarte dla wszystkich, odbywają się raz w miesiącu.

- Manga jest nudna? Przeznaczona tylko dla dzieci? A praca w wydawnictwie monotonna? Pokażemy, że jest zupełnie inaczej! Na fascynującą podróż w głąb wydawnictwa Waneko zaprasza nasz gość specjalny, pani Aleksandra Siemiradzka. Opowie nam o procesie wydawniczym, współpracy z japońskimi twórcami i ciekawostkach o pracy w największym wydawnictwie mangowym w Polsce. 28 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą “Alex” Siemiradzką, która współpracuje z Waneko od 2016 roku. Zajmuje się kontaktami z fanami, prowadzeniem mediów społecznościowych oraz jest sekretarzem redakcji.

Wydawnictwo Waneko jest drugim najstarszym wydawnictwem mangowym w Polsce – w ubiegłym roku obchodziło 20 lecie istnienia – i największym z wydających tylko komiksy japońskie. Założycielami są Pani Martyna Taniguchi oraz Aleksandra i Kenichiro Watanuki. Rozpoczęło swoją działalność od wydania w 1999 roku mangi „Cześć Michael!” autorstwa Makoto Kobayashiego oraz „Locke Superczłowiek” Yuki Hijriego i “Tu detektyw Jeż” Kenshiego Hrokane. Obecnie wydają kilka największych hitów mangowych na polskim rynku (np. “My Hero Akademia”), a także serię wydań ekskluzywnych dla dorosłych czytelników i cykl “Jednotomówki Waneko”, prezentujący ciekawe, krótkie mangi ze wszystkich możliwych gatunków. Jest też pierwszym wydawnictwem, które wprowadziło na polski rynek mangi w formie elektronicznej.

Oprócz japońskich komiksów, Waneko wydało też cykl książek reportażowych o Japonii (m.in. „Świat papieru i stali”, „Tokyo dla Otaku”), zbiór baśni japońskich, książek do nauki języka japońskiego „Kana na Wesoło” oraz podręczniki rysunku mangowego „Jak powstaje manga?”.

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone