Zamknij
REKLAMA

Wyjazdy dzieci i kontrole autokarów

15:42, 13.02.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Ferie zimowe, które obecnie trwają w naszym województwie to czas wzmożonych wyjazdów. Z uwagi na tegoroczną pogodę, żeby zobaczyć śnieg, trzeba udać się daleko na południe Polski albo za granicę. Wyjazdy na zimowiska najczęściej odbywają się autokarami i to od ich stanu technicznego oraz umiejętności kierowcy zależy bezpieczeństwo najmłodszych w trasie do miejsca wypoczynku.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek. Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Potrzebę kontroli autokaru z powiatu sochaczewskiego można zgłaszać w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Policjanci apelują, by informacji o wyjeździe nie przekazywać w ostatniej chwili, gdyż wtedy oczekiwanie na przyjazd mundurowych może być nieco dłuższy niż w przypadku zgłoszenia autokaru z większym wyprzedzeniem.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. W Sochaczewie został on umiejscowiony na parkingu pływalni „Orka” przy ulicy Olimpijskiej 3.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA