Zamknij
REKLAMA

Ostateczne wyniki WOŚP w Młodzieszynie. Są powody do radości

12:29, 14.01.2020 | UG Młodzieszyn
Skomentuj
REKLAMA

12 stycznia w całej Polsce odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tą szlachetną akcję, od 22 włącza się również gmina Młodzieszyn. Jej mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że Wielkiej Orkiestrze można dać prawdziwego wiatru w żagle i pobili ubiegłoroczny rekord zbiórki. Należy podkreślić, że WOŚP zagrał w tym roku dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii dziecięcej.

Mieszkańcy gminy Młodzieszyn już nie raz pokazali, że mają gorące serca i potrafią pomagać.

Od kilku dni we wszystkich szkołach z naszej gminy organizowano akcje mające na celu zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel, poprzez loterie fantowe, licytacje pozyskanych gadżetów oraz sprzedaż ciast w kafejkach, podczas których zebrano kwotę 4036,00 zł.

W dniu finału dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców i Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Młodzieszyn i Budy Stare, podczas kwesty ulicznej Wolontariusze zebrali kwotę 5 488,89 zł.

Podsumowaniem całej zbiórki był Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tradycyjnie odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie. Wydarzenie otworzyła Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn oraz występ zespołu Marian i Dens Babki. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się licytacje prowadzone przez Leszka Borkowskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Janowie, które z każdą chwilą osiągały coraz większe kwoty. Między licytacjami wszyscy zebrani obejrzeli pokaz Judo przygotowany przez zawodników UKS „Siódemka” Sochaczew, w tym judoków z Młodzieszyna pod kierunkiem Janusza Piechny a także pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez uczniów pod kierunkiem Beaty Ciury. Liczyliśmy na to, że podobnie jak w poprzednich latach, tak również w tym roku mieszkańcy chętnie włączą się w akcję WOŚP. Ale tak wielki odzew z ich strony i tak ogromne wsparcie dla Wielkiej Orkiestry jest dla nas niezwykłą niespodzianką, a szczególnie miłym faktem było to, że mieszkańcy oraz lokalni przedsiębiorcy sami się do nas zgłaszali z chęcią pomocy i przekazania fantów i voucherów na licytację. Podczas finału odbył się kiermasz książek Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie oraz działała kawiarenka ze słodkościami przygotowana przez rodziców naszych uczniów. Dzięki czemu udało się zebrać kwotę 8534,41 zł.

Podczas ubiegłorocznego, 27. Finału WOŚP udało im się zebrać 14 493,80 zł i 0,5 euro. W tym roku efekty zbiórki przeszły najśmielsze oczekiwania osób zaangażowanych w jego organizację. W sumie podczas 28 Finału WOŚP w Gminie Młodzieszyn zebraliśmy 18 059,30 zł!

Składamy podziękowania za zaangażowanie i pomoc dyrektorom, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom ze Szkół Gminy Młodzieszyn. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w występy artystyczne oraz zuchom i harcerzom pod opieką Beaty Ciury i Elżbiety Boczkowskiej, którzy jak co roku dzielnie nas reprezentowali w studio TVN.

Dziękujemy strażakom z OSP Młodzieszyn i Budy Stare za asystę podczas kwesty ulicznej, za przekazane fanty na licytację oraz za profesjonalne zorganizowanie pokazu fajerwerków - światełka do nieba.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę i wrzucali pieniądze do puszek.

Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców za przekazane fanty i vouchery a także do Państwa, naszych gości za to, że tak pięknie licytowaliście, mieliście gorące serca, pełne miłości otwarte na potrzeby dzieci.

Sponsorzy 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

VOKE Wojciech Pąk, Zajazd 7 Mila, INES Agnieszka Gałka, Beczka Smaków, Klinika Piękna Daria Smółka, Kwiaciarnia „Ale Bajka” Aleksandra Chaber, Salon fryzjerski VIOLA Wioleta Żulczyk, Kino Odeon w Sochaczewie, MOSiR Sochaczew, Anna Sobieraj, Maciej Woźniak, Janusz Piechna, Marek Orzechowski, Leszek Borkowski, Marzena Cichy, Małgorzata Malczewska, Jarosław Duplicki, „Habciu Industrial” Adrian Habera, Stacja „Auto-Wis” w Janowie, MAX BAX Grzegorz Głowacki, MARO-„BIS” Hurtownia Spożywcza Sławomir Malejko, Dawid Smułka – Przystań Januszew, Motociekawy.pl, AutoMil, Ranczo Wrak team, SM TECH Maciej Boczkowski, Sklep „Natek” Natalia Buda, Marian i Dens Babki, OSP Młodzieszyn, OSP Budy Stare oraz darczyńcy którzy chcieli zostać anonimowi.

(UG Młodzieszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

ŻenadaŻenada

0 10

Tylko pod kościołami potrafią żebrać 12:51, 14.01.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

do Żenadydo Żenady

7 0

Żebrać? Panie Żenada, tym osobom a przede wszystkim dzieciom należy się szacunek, że działają w dobrym celu i chcą pomagać. Kiedy Pan komuś ostatnio pomógł ? 13:25, 14.01.2020


BibiGmbHBibiGmbH

5 0

Żenada.... spier....uciekaj szybko! 13:46, 14.01.2020


AdamAdam

5 0

Lepiej pod kościołem niż w kościele krzyczeć co niedziela że się zbiera na to, na tamto?? 13:48, 14.01.2020


ŻenadaŻenada

0 4

Do BibiGmbh > i co szczekasz, do budy! :))))) 14:34, 14.01.2020


EwaEwa

8 0

Gratuluje wyniku ! 13:39, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻenadaŻenada

1 4

A Mai pomogłem - a wy komu ? Jurkowi? 14:32, 14.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 0

Dzieciom pomagamy.? 18:20, 16.01.2020


IrekIrek

0 1

Jest nietolerancyjny dla kościoła, religii i rzeczy z tym związanych, a te naiwne dzieci wysyła pod kościoły. Dlaczego jest to zawsze w niedziele organizowane? A to dlatego, że ludzie idą do kościoła (tak, są jeszcze tacy) i można od nich wyrwać trochę grosza. Kościół jest be, ale puszeczka pod kościołem musi stać. 08:33, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA