Zamknij
REKLAMA

Doposażą Ogródek Jordanowski i inne place zabaw. Od zmiany obyczajów do trzeźwości

09:50, 14.01.2020 | UM Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

- Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zobowiązuje samorządy do podejmowania działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz realizację przedsięwzięć mających na celu zmianę obyczajów - mówił w czasie sesji rady miasta wiceburmistrz Marek Fergiński. Odpowiedzią ma być m. in. doposażenie sochaczewskich placów zabaw. 

 

Rada miasta zatwierdziła miejskie programy Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020. Na cały wachlarz działań opisywanych w obydwu programach ratusz wydzielił w budżecie 770 tys. zł.

Większość tej kwoty, 640 tys. zł, przeznaczono na realizację Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W jego ramach ratusz chce m.in. doposażyć Ogródek Jordanowski w al. 600-lecia w elementy do zabawy (72 tys.), wykonać gry chodnikowe w ramach projektu "Skacz, baw i ucz się" (30 tys.) oraz prace związane z poprawą bezpieczeństwa i zwiększenia dostępu do placu zabaw przy ul. Kozubowskiego - "Bezpieczny plac zabaw w Malesinie" (20 tys.). Kolejna duża kwota, 170 tys. zł, to dotacje dla organizacji pozarządowych na prowadzenie projektu "Trener osiedlowy", organizowanie otwartych turniejów, zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży z Sochaczewa w okresie wakacji, organizowanie półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży z trudnych wychowawczo rodzin, prowadzenie programów i projektów kulturalnych zawierających elementy profilaktyczne.

Na przeciwdziałanie narkomanii z budżetu wydzielono 130 tys., przy czym 90 tys. to dotacje dla organizacji pozarządowych na prowadzenie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego dla osób mających problem z narkotykami i dopalaczami (oraz ich rodzin), organizowanie obozów stacjonarnych dla dzieci i młodzieży, realizację programów i projektów kulturalnych, na "Międzypokoleniowy Inkubator Kultury", wdrażanie programów profilaktycznych w sochaczewskich szkołach.

 

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

AlaAla

7 1

Doposaż Pan, doposaż, szczególnie w ławeczki, będziemy mieli gdzie popijać z kolegami :) 10:01, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pablopablo

11 0

A kiedy w końcu powstanie obiecany plac zabaw i boisko na Boryszewie Zatorzu ?
Postawili trzy ławki na placu koło przejazdu kolejowego i na tym się skończyło.? 12:01, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qazqaz

5 0

Te pijane przedszkolaki potrafią dać w palnik, znaczy się w kość. 18:56, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzpilaSzpila

5 0

To genialny pomysł rządzacej ekipy z tym dofinansowaniem, szczególnie błyskotliwy jest pomysł na walkę z alkoholem, pijany na huśtawce lub na karuzeli szybko zwróci to co wypił, skacz i ucz się, po pijaku najlepsze, tylko jak wskoczyć ma ten biedak w te pola, powinien być jeszcze tor przeszkód dla kierowców na podwójnym gazie, no jestem pod wrażeniem intelektu rządzacych. Ciekawe kto tą kasę otrzyma bo coś tu brzydko pachnie. 20:53, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BimberekBimberek

5 0

Pochlałeś biegiem do ogródka jordanowskiego, tam Cię wyleczą z alkholizmu, panie doktor Bujawka, Karuzela, a pan doktor Piaskowski który po terapii jeśli się nie powiedzie zapewni Ci miejsce spoczynku. 21:56, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chrońchroń

0 8

Jak czytam te bzdurne komentarze to się zastanawiam... czy to dzieci piszą czy niepełnosprawni umysłowo dorośli, ale jedno jest pewne, rodzice chyba nie przywiązywali wagi co do wychowania Was.
Reprezentujecie totalne dno co świadczy o waszych Starych.
23:35, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PogardaPogarda

4 0

Intelektualista "chroń" właśnie wystawił świadectwo tym którzy go wychowywali, wyzwał, naubliżał ludziom bo mają inne poglądy i spojrzenie na obecną rzeczywistość niż on, ot takie intelektualne idywiduum, taki trol obecnego reżimu, wystawiający mu świadectwo prawdy. 21:20, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA