Zamknij

Przemoc, której nie widać. Podsumowanie konkursu PCPR

19:32, 04.12.2019 J.L Aktualizacja: 21:28, 05.12.2019
Skomentuj

Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wypełniła się w środowy wieczór laureatami IV konkursu literackiego „Przemoc, której nie widać”, organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Giżycach. Na miejscu pojawili się też nauczyciele prowadzący, rodzice i opiekunowie, społeczność Szkoły Muzycznej na czele z dyrektor Anną Wróblewską, przedstawiciele starostwa powiatowego i wolontariuszy MOPS, policjanci oraz sponsorzy nagród.

 

„Przemoc, której nie widać” to tytuł powiatowego konkursu literackiego, jaki odbył się już po raz czwarty. Tym razem wpisał się w, rozpoczętą w marcu tego roku, kampanię przeciw przemocy „Razem mamy moc”, prowadzoną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i stanowił jej piękne zakończenie. Jak mówi Katarzyna Kajak, dyrektor PCPR w Sochaczewie:

- Cały czas słowo, którym operujemy jest ważnym elementem komunikacji, niesie ze sobą odczucia dobre i złe. Mimo, że w dużej mierze przeniosło się do Internetu, słowo nie straciło na znaczeniu, stąd wybór tematu konkursu. Na konkurs wpłynęło ponad osiemdziesiąt prac w czterech kategoriach wiekowych. Nie było ławo dokonać wyboru najlepszych, stąd tak wiele wyróżnień. Po raz pierwszy daliśmy też możliwość wzięcia udziału w konkursie osobom dorosłym.

W trakcie wydarzenia pedagog Ewa Kajetaniak dokonała podsumowania całej kampanii „Razem mamy moc”, skupiając się m. in. na warsztatach i szkoleniach, jakie udało się przeprowadzić na przestrzeni kilku miesięcy, spotkaniach ze specjalistami oraz konkursami – rozstrzygniętym już wcześniej plastycznym i literackim, którego laureatów poznaliśmy dziś. Jak zauważyła Ewa Kajetaniak, czas kampanii dobiegł co prawda końca, ale działania PCPR w tym zakresie będą trwać dalej.

Poza wręczeniem nagród i podsumowaniem kampanii zgromadzeni dziś w Szkole Muzycznej mieli okazję wysłuchania krótkiego koncertu uczniów placówki oraz skosztowania słodkości, jakie zapewniła placówka w Giżycach na czele z dyrekcją Kamilą Gołaszewską-Kotlarz.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%