Zamknij
REKLAMA

Natalia Donat ponownie stypendystką starosty

11:19, 02.12.2019 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz 22, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Mazowsze Chopina zostało przyznane stypendium muzyczne starosty sochaczewskiego. W tym roku po raz kolejny otrzymała je młoda, uzdolniona uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie – Natalia Donat. Wyróżnienie to wręczył jej w imieniu starosty Jolanty Gonta, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski podczas Koncertu Laureatów, który miał miejsce w minioną sobotę, 30 listopada w sochaczewskiej Szkole Muzycznej.

Tegoroczne zmagania festiwalowe trwały od 26 do 30 listopada, wzięło w nim udział 52 młodych pianistów z 25 szkół z Polski a także m.in. z Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy w różnych grupach repertuarowych zaprezentowali jury pod przewodnictwem prof. Jana Kadłubiskiego, menuety, preludia, mazurki, kontredanse, polonezy i etiudy. Najlepsi, ostatniego dnia festiwalu zostali nagrodzeni i zaprezentowali się w Koncercie Laureatów na uroczystej gali, będącej zwieńczeniem wydarzenia.

Wicestarosta Tadeusz Głuchowski wręczając nagrodę Natalii Donat, gratulował jej talentu, twórczego rozwoju muzycznej pasji i życzył kolejnych artystycznych sukcesów.

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Mazowsze Chopina, w którego organizację włączyło się w tym roku miasto Sochaczew, to jedna z bardziej uznawanych, prestiżowych imprez pianistycznych. Ze swoim bogatym dorobkiem, tradycją, profesjonalizmem stanowi kulturalną wizytówkę Ziemi Sochaczewskiej i na trwałe wpisuje się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych na Mazowszu.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

CiekaweCiekawe

0 0

Ciekawe swoja droga, ile to stypendium wynosi. Bo jak 200 złotych miesięcznie przez rok czy coś wokół tego to śmiech na sali trochę 08:27, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA