Zamknij

Bezpłatne szkolenia dla rodzin osób z chorobą Alzheimera

09:30, 24.10.2019 J.L Aktualizacja: 10:46, 24.10.2019
Skomentuj

Cztery szkolenia, jakie organizuje Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera na czele z Krystyną Mikołajczyk mają poszerzyć wiedzę rodzinnych opiekunów osób z tą przypadłością. Jak mówi prezes fundacji, to niepowtarzalna okazja, aby poznać sposoby rozpoznawania wczesnych symptomów choroby i dowiedzieć się jak postępować z chorym. 

 

Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z siedzibą w Kuznocinie zaprasza na warsztaty skierowane do osób posiadających w rodzinie chorego na Alzheimera i inne choroby otępienne. Cykl czterech spotkań, z których jedno już się odbyło, pozwoli na powiększenie wiedzy w zakresie wspomnianych przypadłości. Jak mówi prezes fundacji Krystyna Mikołajczyk jest duży popyt na tego typu wiedzę:

- Na rynku niewiele jest poradników traktujących o chorobach otępiennych, a jeśli są to drogie i mało dostępne. Choroba Alzheimera jest strasznie uciążliwa, opiekunowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest opieka nad chorym to praca 24 godziny na dobę. Poprzez szkolenia chcemy uzmysłowić rodzinom jak postępować z chorym, jakie są skutki tej przypadłości dla opiekuna i rodziny, która jest podporządkowana choremu. Chcemy pokazać jak zorganizować sobie pracę i czas na odpoczynek, bo ten odpoczynek jest konieczny. Niewypoczęty opiekun to niezdrowy podopieczny. W trakcie warsztatów dowiemy się też gdzie szukać pomocy i jak zaczyna się choroba. Zaniepokoić powinny nas: utrata pamięci, utrata zainteresowania środkami masowego przekazu, oddalanie się od rodziny, niedbałość, apatia.

Jak zauważa Krystyna Mikołajczyk wczesne rozpoznanie choroby Alzheimera pozwala na częściowe jej zahamowanie poprzez terapię zajęciową, ćwiczenia pamięciowe, rehabilitację. Wczesne wykrycie pierwszych symptomów pozwala też na uporządkowanie spraw rodzinnych i majątkowych, co jest również bardzo istotne.

Pierwsze spotkanie odbyło się 30 września w siedzibie fundacji w Kuznocinie 67, kolejne zaplanowano na 28 października, 25 listopada i 9 grudnia w tym samym miejscu o 17.00. Na przybyłych oprócz dużej dawki wiedzy czeka poczęstunek z kawą i herbatą. Krystyna Mikołajczyk liczy na dużą frekwencję:

- Organizacja szkoleń wiąże się z kosztami, a fundacja nie ma własnych pieniędzy, musi starać się o dotacje, dlatego zależy mi, aby jak najwięcej osób skorzystało z warsztatów. Jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać ze spotkania z uwagi na brak transportu, proszę w wyjątkowym przypadku wziąć taksówkę, my ten rachunek pokryjemy.

Przeprowadzenie szkoleń jest możliwe dzięki dotacji z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej z urzędu marszałkowskiego w Warszawie.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Uznanie. Uznanie.

4 1

Prawdziwa pasjonatka. Całkowite poświęcenie. Podziwiam. 09:57, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%